Кабмін хоче скасувати право українців на два безкоштовних гектари землі

Кабмін хоче скасувати право українців на два безкоштовних гектари землі
Читать на русском

Територію відбиратимуть у процесі консолідації земель.

Кабінет міністрів погодив законопроект, який повинен буде внести деякі зміни в закон про консолідацію земель. Про це APnews повідомляє з посиланням на засідання уряду.

Ключовою зміною має стати видалення з чинного закону "Про особисте селянське господарство" пункту, який передбачає наявність двох безкоштовних гектарів, на які мають право всі українці. Також в законопроекті окрему увагу приділили об'єднанню ділянок різних власників.

Причому в тексті законопроекту допускається навіть примусове укрупнення через суд. До такого методу можна буде вдаватися в разі, якщо власник меншого паю не захоче добровільно продати його або обміняти.

"У зв'язку з впровадженням в Україні з 1 липня 2021 року ринкового обороту земель сільгосппризначення, виникає необхідність встановлення правил про примусову консолідацію на основі прав власності", - так це описали в пояснювальній записці представники Кабміну.

У цій же записці вказані такі цифри. Виявилося, що після розпаювання землі 28 мільйонів гектарів землі опинилися у власності майже семи мільйонів селян. Однак той розділ ніяк не допоміг стимулювати розвиток сільського господарства в країні, на думку уряду, так як середній розмір паю в нашій країні - всього чотири гектари.

Власне, примусова консолідація і повинна допомогти укрупненню дрібних ділянок. А це, в свою чергу, призведе і до зниження вартості продукції в агросекторі. У разі прийняття закону, під примусове укрупнення можуть потрапити власники "кинутих" ділянок - тобто ті, хто володіє паєм, але не обробляє його. Якщо фермер виявить таку ділянку по сусідству зі своїм паєм, він може вимагати від власника продати його або обміняти, в тому числі, через суд, якщо не домовляться по-хорошому.

Відзначимо, що крім прийняття цього законопроекту на минулому засіданні Кабміну було прийнято рішення провести інвентаризацію лісів вперше за 10 років. Відзначається, що на сьогодні актуальною інформацією про ліси в Україні немає.

Новини партнерів

Польське державне інформагентство: Путін показує Україні, що він незадоволений введенням санкцій відносно Віктора Медведчука
Путін пригрозив Зеленському швидкою розправою. І зе-відосікі йому не допоможуть - Потьомкін