Кабмін дозволив позбавляти українців ступеня бакалавра і магістра

Кабмін дозволив позбавляти українців ступеня бакалавра і магістра
Читать на русском

Раніше в Україні могли позбавити наукового ступеня.

Кабінет міністрів дозволив позбавляти українців ступеня молодшого бакалавра, бакалавра та магістра. Але тільки у разі виявлення порушень академічної доброчесності.

Про це APnews пише з посиланням на засідання уряду.

У прийнятій сьогодні Постанові Кабмін ухвалив, що в разі виявлення фактів порушення академічної доброчесності (плагіат і т.п.). дозволяється позбавляти українців ступенів вищої освіти - «молодший бакалавр», «бакалавр», «магістр». Раніше за плагіат в Україні могли позбавити наукового ступеня.

Скасування ступеня вищої освіти відбувається, якщо в кваліфікаційної роботі виявлять академічний плагіат, фабрикацію, фальсифікацію, обман або виявиться, що робота була підготовлена через хабарництво. Процедуру перевірки ініціює вчена рада за своїм рішенням або на підставі повідомлення.

Раніше APnews писав, що Рада вирішила посилити вимоги до підручників. Передбачається запровадження обов'язкової експертизи навчальної літератури. У разі, якщо книги не будуть відповідати вимогам, то їх не можна буде використовувати в освітніх установах. В тому числі, якщо в них буде виявлений плагіат.

Новини партнерів

Не держава: в МЗС розповіли, хто фінансував евакуацію українців із захопленого талібами Афганістану
У Дніпрі мати 2-місячної дитини викинулася з вікна