Ізраїль замінував та підірвав іранський корабель під час ядерних переговорів

Ізраїль замінував та підірвав іранський корабель під час ядерних переговорів
Читать на русском

Ізраїль сам повідомив уряд США про напад на іранський корабель

Ізраїльські військові сили підірвали у воді іранське судно Saviz в Червоному морі. Це сталося в той день, коли США та Іран неофіційно зустрілися для обговорення ядерної угоди.

Про це повідомляє APnews з посиланням на NYTimes.

Атака на іранське торгове судно Saviz була ударом у відповідь на попередні удари Ірану по ізраїльським судам. Також офіційний представник США, який прокоментував новину на умовах повної анонімності, заявив, що Ізраїль сам повідомив США про напад ізраїльських військ на корабель.

Вибух стався в той час, коли США та Іран почали непрямі переговори, спрямовані на порятунок іранської ядерної угоди 2015 року, проти якої виступає Ізраїль. Американський чиновник також сказав, що Ізраїль називає свій напад актом відплати, а сам корабель підірвався на лімпетній міні - різновид морської вибухівки, яка прикріплюється до цілей за допомогою магнітів.

На цей момент Ізраїль все ще не дав офіційний коментар. Найчастіше ця країна визнає свої напади тільки в тому випадку, якщо ізраїльська атака - пряма відповідь на агресію Ірану або його довірених осіб. Також все ще невідомий ступінь ушкодження та кількість можливих жертв.

Сам корабель Saviz 2 роки стояв на якорі без екіпажу як торгове судно. Однак деякі повідомляють, що судно було розвідувальним та пов'язаним з Корпусом вартових ісламської революції Ірану.

Деякі арабські ЗМІ повідомили, що Saviz останні кілька років перебував в Червоному морі для підтримки іранських командос, які супроводжують торгові судна. Інші ж повідомляють, що корабель розміщений в цьому районі для боротьби з піратами.

В останні місяці ізраїльсько-іранський конфлікт вилився в море, позначивши новий фронт конфлікту. За інформацією ЗМІ, починаючи з 2019 року Ізраїль неодноразово атакували іранські торгові судна, що перевозили нафту і зброю в Середземному та Червоному морі. Ізраїль та Іран нещодавно звинуватили один одного в нападі на кілька торгових суден, в результаті чого вони були пошкоджені вибухівкою. У кожному разі судна обходилися незначними ушкодженнями та без особливих жертв.

Раніше APnews також повідомляв, ізраїльське вантажне судно піддалося бомбардуванню ракетою Ірану в Аравійському морі.

Новини партнерів

Російський телеканал СТС, який транслює серіал «Кварталу 95», вже рік під санкціями РНБО
Литва запропонує НАТО надати Україні ПДЧ