Юрист розповів, чи обмежує "антиспамний" закон права депутатів

Юрист розповів,  чи обмежує "антиспамний" закон права депутатів
Ексклюзив
Читать на русском

Процедура підписання закону про поправки затягнеться, що в свою чергу затягує розгляду законопроекту про банки

Закон про поправки або так званий "антиспамний" закон формально не порушує права народних депутатів подавати поправки до законопроектів. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів юрист, правовий аналітик Андрій Вігірінський.

За його словами, депутати можуть вносити до законопроекту ті поправки, які вони вважають необхідними, але не всі вони будуть розглядатися на засіданні Верховної Ради.

Так, документ передбачає, що буде використовуватись особлива процедура розгляду законопроектів у другому читанні, якщо кількість запропонованих поправок як мінімум в п'ять разів більше, ніж статей або пунктів проекту закону, але не менше 500 поправок.

Читайте також:

При цьому для застосування особливої ​​процедури необхідно, щоб третина депутатів, а це 150 осіб, підписали пропозицію, а Рада її підтримала. Після цього у парламентарів буде два дні, щоб фракції та групи вибрали по п'ять поправок, які комітет не врахував, а позафракційні депутати зможуть вибрати по одній. Далі профільний комітет протягом двох днів повинен узагальнити всі поправки та підготувати порівняльну таблицю для розгляду законопроекту в другому читанні.

У той ж час, народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський подав постанову про скасування голосування за "антиспамний закон". Таким чином, процедура підписання закону про поправки затягнеться. Для цього треба одне або два позачергових засідання Верховної Ради, але попереду свята, тому парламент зможе приступити до розгляду "антиколомойского" закону приблизно в кінці травня.

Як раніше повідомляв APnews, Верховна Рада прийняла закон, який для боротьби з поправочним спамом до законопроектів.

Новини партнерів

У Києві забрудненість повітря у два-три рази перевищувала норму
Колишньому "беркутівцю" повідомили про підозру у справі Майдану