Юрист розповів, чи мають право мери українських міст самостійно послаблювати карантин

Юрист розповів, чи мають право мери українських міст самостійно послаблювати карантин
Ексклюзив
Читать на русском

За словами юриста, мера Черкас, де вперше в Україні прийняли рішення про послаблення карантинних обмежень, навряд притягнуть до відповідальності

Мери міст не мають права послаблювати карантин, поки таке рішення не буде прийнято на державному рівні. Про це повідомив юрист Григорій Мамка в ексклюзивному коментарі APnews.

"Вони не мають на це права, послаблювати карантин, тому що мери несуть одні конституційні обов’язки по громадам, а державний рівень - це зовсім інше", - сказав він.

Також за словами юриста, мера Черкас, де вперше в Україні прийняли рішення про послаблення карантинних обмежень, навряд притягнуть до відповідальності.

"Я думаю, що до відповідальності ніхто його не притягне, тому що це в державі Україна. Саме поняття карантину, рекомендованої функції норм щодо виконання законів", - підкреслив він.

Мамка зазначив, що порушення карантину зафіксовано не тільки в Черкасах, проте увага прикута лише до цього питання.

"Тут необхідно казати не тільки про мера Черкас. Одеса, 3 травня. Всі гуляють без масок на такому районі відпочинку, як Аркадія. Але по меру Черкас направлена Національна гвардія, а в Одесу її не скерували. Питання ж відкрите, комплексне. Поки саме відношення буде привілейоване до окремих регіонів України, доти буде тільки коливання повітря, тільки показові виступи, не більше того. Якщо є такі показові виступи, то по суті є тільки формальне виконання своїх обов’язків", - додав юрист.

Як повідомляв APnews раніше, у справі щодо передчасного пом’якшення карантину стосовно черкаських чиновників проводяться слідчі дії.

Нагадаємо, що мер Черкас Анатолій Бондаренко відповів на "привіт" Зеленського щодо пом'якшення карантину, попередивши президента України, що місто чинитиме опір в разі переслідування.

Новини партнерів

Шмигаль пояснив, де і чому введуть адаптивний карантин
Ресторан нардепа Тищенко закрили через порушення карантину -Аваков