Юрист пояснив, як отримати відшкодування збитків від влади за пошкоджене під час зливи авто

Юрист пояснив, як отримати відшкодування збитків від влади за пошкоджене під час зливи авто
Ексклюзив
Читать на русском

Для того, щоб зобов’язати владу відшкодувати збитки, треба зафіксувати сам факт нанесення будь-якого ушкодження.

У Києві в понеділок, 4 травня, сталася масштабна злива, внаслідок якої десятки машин буквально «плавали» по вулицях. При цьому, не виключено, що деякі кияни зазнали через це збитків.

Редакція APnews з’ясувала, чи передбачене відшкодування збитків владою у разі пошкодження автомобілю через наслідки, які спричинила складна ситуація з інфраструктурою столиці.

Адвокат і юрист Ростислав Кравець в ексклюзивному коментарі APnews заявив, що кожен громадянин може вимагати відшкодування завданих збитків, але передусім необхідно зібрати докази, свідків і зафіксувати ушкодження транспортного засобу у присутності поліції.

"Звичайно, це можливо. Це те ж саме, коли машини потрапляють у відкриті люки. Така ж ситуація відбувається і з затопленням автомобілів. Все тому, що каналізація, яка повинна працювати належним чином – не працює.

Для того, щоб зобов’язати владу відшкодувати вам збитки, для початку треба зафіксувати сам факт нанесення будь-якого ушкодження. Потрібно буде викликати поліцію, яка приїхала б і з’ясувала, що ваш автомобіль ушкоджено. Необхідно максимально зібрати докази, сфотографувати. Бажано, щоб були свідки.

Після того, як це все відбудеться, потрібно звернутися з вимогою відшкодувати завдану шкоду до міської адміністрації та безпосередньо до тієї організації, на балансі якої знаходиться та чи інша ділянка дороги. В першу чергу, це буде Київавтодор (якщо мова йде про Київ)", - наголосив Кравець

В той же час, як зауважив юрист, у разі якщо злива переросла у стихійне лихо, відповідальність з організації, до якої звертається потерпілий, повністю знімається.

"Звичайно, у разі якщо зливи переросли у стихійне лихо, то це є підставою для звільнення від відповідальності безпосередньо Київавтодору, але для цього також повинні бути відповідні докази.

Якщо ви поспілкувалися з вищезазначеними структурами і це не дало ніякого результату, ви повинні вже звертатись до суду і в судовому порядку вимагати відшкодування.

Проте, перед тим як звернутися до суду, потрібно зробити оцінку нанесеної шкоди для того, щоб зрозуміти, яку саме суму нанесеної шкоди Київавтодор повинен вам відшкодувати і таким чином, в судовому порядку вже вимагати стягнення коштів», - пояснив принцип стягнення відшкодування Ростислав Кравець.

Також він додав: "Я ще не зустрічав випадків, коли управління, які відповідають за ту чи іншу ділянку дороги, в добровільному порядку щось відшкодовували. Це практично завжди відбувається в судовому порядку".

Як повідомляв APnews, на Київ обрушилася негода і град, вулиці затопило, машини "плавають" на дорогах.

Новини партнерів

Декларація Венедіктової: що "втратила" і забула внести глава ГПУ
НАБУ порушило кримінальну справу проти генпрокурора Венедіктової