Юрист пояснив, чи вийде у мера Черкас засудити президента Зеленського

Юрист пояснив, чи вийде у мера Черкас засудити президента Зеленського
Ексклюзив
Читать на русском

Юрист вважає, що заяву Зеленського можна розглядати як тиск на правоохоронні органи.

Позов мера Черкас Анатолія Бондаренка щодо президента Володимира Зеленського про захист честі, гідності та ділової репутації безперспективний. Про це в ексклюзивному коментарі APnews юрист Ростислав Кравець.

"Що стосується позову про захист честі та гідності, тим більше коли мова йде про публічних осіб, вкрай важко довести порушення їх прав, тому що як каже Європейський суд з прав людини та відповідно судова практика в Україні, публічні особи повинні розуміти, що вони мають підвищену критику", - зазначив юрист.

При цьому він вказав, що заяву Зеленського можна розглядати як тиск на правоохоронні органи.

"Коли мова йде про заяви президента, то тут мова йде не про захист ділової репутації, а це можна розцінювати, як тиск на правоохоронні органи, тиск на місцеву владу, якщо будуть розглядатися якісь справи. В цьому випадку дійсно можна угледіти порушення в висловлюванні посадових осіб до прийняття будь-якого рішення судом щодо мера Черкас та про це теж неодноразово говорив Європейський суд з прав людини", - пояснив Кравець.

На його думку, позов щодо президента про захист ділової репутації абсолютно безперспективний та, швидше за все, в ньому відмовлять.

"Як президент, так й мера Черкас хід виключно з метою свого захисту та використанні даних обставин, яке буде зафіксовано судовим рішенням, як чергового аргументу в тиску на суд та на правоохоронні органи", - підсумував юрист.

Як раніше повідомляв APnews, мер Черкас Анатолій Бондаренко звернувся до суду з позовом щодо президента Володимира Зеленського, тому що глава держави назвав його бандитом

Новини партнерів

У Херсоні СІЗО відремонтують за 17 мільйонів гривень
Шмигаль VS Коронакриза. Економіст пояснив, чому новий план Кабміну нас не врятує