Юрист пояснив, чи можна через суд домогтися відкриття кордонів України

Юрист пояснив, чи можна через суд домогтися відкриття кордонів України
Ексклюзив
Читать на русском

Підготовче засідання призначене на 18 травня.

Домогтися відкриття кордонів України через суд або скасувати дію постанови Кабінету міністрів не вийде. Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів адвокат Ростислав Кравець.

За його словами, зміни, які були внесені так званими законами про карантин, не дають можливості будь-якому рішенню суду набрати чинності.

"Яке б рішення суду не було, то фактично воно не має ніяких наслідків. Навіть якщо суд розгляне цю справу і встановить, що Кабінет міністрів порушив процедуру ухвалення постанови, перевищив свої повноваження, то це жодним чином не скасує саму постанову і не припинить її фактичне виконання", - пояснив Кравець.

Водночас, він зазначив, що є один спосіб тимчасово зупинити дію постанови уряду, але на це ніхто не піде.

"Якщо ж суд не піде шляхом забезпечення позову у вигляді зупинення дії документа... Я не очікую, що хтось із суддів візьме на себе відповідальність і застосує такий захід, як забезпечення позову в частині тимчасового зупинення дії постанови на час її оскарження", - зазначив адвокат.

При цьому він вказав, що яке б рішення не прийняв суд, то воно не вступить в законну силу, тому заборона на перетин кордону як існувала, так і буде існувати.

Як раніше повідомляв APnews, суд відкрив провадження через тимчасове закриття кордонів на період карантину, який ввели для запобігання поширенню коронавірусу covid-19.

Новини партнерів

Понад 90% українців заразились коронавірусом на території України, - МОЗ
Зеленський призначив колишнього співробітника СБУ головою Закарпатської ОДА