Юрист: МВФ шантажує Україну, вимагаючи залишити Ситника головою НАБУ

Рон ван Роден
Ексклюзив
Читать на русском

За словами Ростислава Кравця, МВФ давно вже перейшов межі розумного втручання у внутрішню політику України.

У середу, 29 квітня, голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден попередив Офіс президента, що зміни в законодавстві про НАБУ призведуть до перегляду співпраці з Україною.

Фонд резюмував свою «пораду» тим, що це ставить під питання незалежність Бюро.

В той же час, юрист і адвокат Ростислав Кравець в ексклюзивному коментарі APnews заявив, що МВФ давно вже перейшов межі розумного втручання у внутрішню політику України.

"МВФ давно вже перейшов межі розумного втручання у внутрішню політику нашої держави. Шантаж уряду і взагалі України наданням чи не наданням кредитів, в залежності від знаходження конкретної певної особи на посаді, суперечить не тільки законодавству, а і здоровому глузду", - зауважив Кравець.

На думку юриста, "порада", яку МВФ дав Офісу президента - це черговий сигнал уряду для того, щоб вирішити питання стосовно повної ліквідації антикорупційних органів.

"На мій погляд, у зв’язку із позицією МВФ, потрібно переглядати саме співробітництво України з Фондом, тому що за останні роки склалась така ситуація, що не скільки МВФ потрібен Україні, скільки Україна потрібна МВФ. Безумовно важлива дипломатична складова у співробітництві з МВФ і все ж таки вказати на неприпустимість втручання і надання вказівок щодо того, кого і на які посади призначати в Україні, а також це черговий сигнал уряду для того, щоб вирішити питання стосовно повної ліквідації антикорупційних органів, які за п’ять років, окрім мільярдних бюджетів платників податків України, нічого корисного для держави не зробили.

Ці органи дестабілізують ситуацію в країні. Також є питання стосовно державної зради. ЗМІ неодноразово вже повідомляли, що деякі детективи НАБУ узгоджують свою діяльність безпосередньо з посольством США", - наголосив він.

Він також додав: "З огляду на те, яким чином зараз діє Зеленський, який з усіма намагається бути добрим, він прислухається до МВФ і залишить пана Ситника на посаді. Якщо так діяти, ми не досягнемо належної співпраці і поваги міжнародних спільнот".

Як повідомляв APnews, політолог пояснив, чому МВФ шантажує Зеленського Ситником.

Новини партнерів

В "Слузі народу" розповіли свою версію історії з "міністром Саакавшілі"
"Міністри - сцикуни": підприємці загрожують Кабміну масовими судами з вимогою компенсацій через карантин