"Ісус - галичанин, Україна - це Еллада": відомий публіцист Бебик знову побореться за Шевченківську премію

"Ісус - галичанин, Україна - це Еллада": відомий публіцист Бебик знову побореться за Шевченківську премію
Читать на русском

"Ісус - галичанин", "Будда - скіфський пророк" - автор цих та інших тез вважає себе достойним однією з найпрестижніших нагород в Україні.

Відомий публіцист Валерій Бебик у черговий побореться за престижну премію імені Тараса Шевченка. Про це повідомляє APnews з посиланням на пост журналістки Олени Чичериної у Facebook.

«Цей псевдовчений, який щорічно висувається на цю нагороду від різних організацій. І кожен раз зі своїм циклом дичини «Цивілізація Incognita». Що тільки вчене суспільство не робило, щоб дати раду цій ганьбі. Оп *** ошені археологи навіть листи писали у владні структури про те, що чувак дискредитує українську науку », - написала працівниця ЗМІ.

Для роз'яснення масштабів проблеми, Олена Чичеріна привела найвідоміші тези публіциста.

  • Ісус - галичанин;
  • Будда - скіфський пророк;
  • Серед єгипетських фараонів були українці;
  • Еней - цар України.

Хто такий Валерій Бебик?

Валерій Бебик - відомий український публіцист. Народився і ріс в сім'ї військовослужбовця. У 1982 році закінчив факультет управління Київського політичного інституту.

У 1990 році захистив в КНУ імені Тараса Шевченка кандидатську дисертацію «Соціально-психологічні аспекти депутатської діяльності». У 1996 р. року в Інституті держави та права НАНУ захистив докторську дисертацію «Політичний маркетинг і менеджмент у демократичному суспільстві».

У наступні роки Бебик прославився як автор безлічі антинаукових теорій. Українська вчена спільнота неодноразово виступала проти просування його ідей, проте яких-небудь значних успіхів у цій сфері їй досягти не вдалося.

Втім, засудження фахівців нітрохи не бентежило Бебика і він продовжив свою діяльність, попутно подаючи свою кандидатуру на премію імені Тараса Шевченка. А тепер перейдемо до головного.

За які заслуги нагороджують Шевченківською премією?

Національна премія імені Тараса Шевченка (заснована в 1961 р.) вручається за «відомі твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які є вищим духовним надбанням українського народу, утверджують високі гуманістичні ідеали, примножують історичну пам'ять народу, його національну гідність і самобутність».

Бебик дійсно подав свою кандидатуру?

Так, Валерій Бебик заявлений у списку кандидатів премії під позначенням «автор і публіцист». У якості номінованої праці професора вказана робота «Публіцистичний мульти-медіа проект" Український Херсонес: антична історія Севастополя / Ukrainian Chersonese: anantic history of Sevastopol ».

Історія vs міфи: не Бебиком єдиним

Так звана фолк-хісторі є досить поширеним явищем, яке зустрічається у багатьох країнах світу. На Заході його представником являється Еріх фон Денікен - автор, який свого часу прогримів завдяки книзі "Колісниця богів", що доводить походження людської цивілізації від інопланетян, в Росії - Валерій Чудінов, що бачить писемність там, де її немає та Анатолій Фоменко - автор сумнозвісної «Нової хронології», яка заперечує загальноприйняте літочислення.

Чому люди вірять у міфи?

Кожен міф дає спрощене поняття світоустрою, прийнятне для того чи іншого свого послідовника. Відсутність раціонального мислення, недовіру до науки та згадана тяга до казок - все це і багато що інше прирікає людство на вічне існування фолк-хісторі. Пам'ятаючи "арійський міф" Третього Рейху, як знати до яких наслідків це може призвести у недалекому майбутньому.

Раніше APnews повідомляв, Батьківщина у вогні: Топ-3 факти про звільнення України від нацистських загарбників.

Новини партнерів

Голова ОП Єрмак слідом за Зеленським захворів на COVID-19
Захисник "Шахтаря" Корнієнко вибув до кінця року через травму в матчі з "Динамо"