Іспанський центр Real Instituto Elcano: Ситуація в Україні погіршилась після введення санкцій проти опозиційного політика Віктора Медведчука

Іспанський центр Real Instituto Elcano: Ситуація в Україні погіршилась після введення санкцій проти опозиційного політика Віктора Медведчука
Читать на русском

Ситуація серйозно погіршилася з початку цього року.

Іспанський аналітичний центр Real Instituto Elcano пов'язує загострення ситуації в Україні з рішенням президента Володимира Зеленського ввести санкції у відношенні народного депутата, голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука і закрити три опозиційні телеканали "112 Україна", ZIK і NEWSONE. Про це повідомляє MigNews.

"Ситуація серйозно погіршилася з початку цього року, коли президент України Володимир Зеленський вирішив накласти санкції на Віктора Медведчука і заборонити трансляцію трьох опозиційних телеканалів", - зазначає Real Instituto Elcano.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який вступив в силу з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькування українською владою опозиції і незалежних телеканалів.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

Прикордонники заборонили російському блогеру та учаснику «Дом-2» в'їзд в Україну
Bitcoin різко подешевшав на 12%