Іноземцям з наглядових рад держкомпаній хочуть дозволити не подавати декларації про доходи

Іноземцям з наглядових рад держкомпаній хочуть дозволити не подавати декларації про доходи
Читать на русском

Ініціатором законопроекту є перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук.

Верховній Раді запропонували скасувати декларування доходів для іноземців, які входять до наглядових рад держкомпаній і членів правління акціонерних товариств. Про це повідомляє APnews з посиланням на законопроект №4137, який ініціював перший заступник голови парламенту Руслан Стефанчук.

"Дія вимог фінансового контролю не буде поширюватися на іноземців-нерезидентів, які постійно або тимчасово обіймають посади членів виконавчого органу (крім осіб, які здійснюють повноваження одноосібного колегіального органу) входять до складу наглядової ради акціонерного товариства, в статутному капіталі якого понад 50% акцій (часток, паїв) прямо або побічно належать державі", - йдеться в пояснювальній записці.

Водночас, зазначено, що документ розроблений з метою:

  • підвищення прозорості діяльності юросіб;
  • органів управління господарських товариств, в тому числі акціонерних, в статутному капіталі яких понад 50% акцій, що належать державі;
  • забезпечення застосування ЗУ "Про попередження корупції".

Варто відзначити, що держкомпанії приховують зарплати членів наглядових рад, прикриваючись комерційною таємницею, тому дізнатися про це можна було з їхніх декларацій. Якщо цей закон буде прийнятий, то тисячні зарплати членів наглядових рад назавжди залишаться секретом.

Як раніше повідомляв APnews, Кабінет міністрів затвердив кандидатуру Володимира Жмака на посаду голови правління Укрзалізниці.

Новини партнерів

Поза законом. Як Кличко та "ЄС" порушують закони і скільки витрачають на паперову агітацію
"Динамо" підписало контракт з бразильським півзахисником