Інформація про закриття поставок А-95 в Україну з Білорусі схожа на "темник" для перевірки реакції - експерт

Інформація про закриття поставок А-95 в Україну з Білорусі схожа на "темник" для перевірки реакції - експерт
Ексклюзив
Читать на русском

Експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев розповів, що населення вже відреагувало: на заправках черги, люди заправляються каністрами

Інформація про припинення поставок бензину А-95 в Україну з Білорусі схожа на якийсь "темник" для перевірки реакції суспільства. Таку думку в коментарі APnews висловив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

Він підкреслив, що на сьогоднішній момент офіційного підтвердження заборони немає, і поки це просто чиясь неофіційна інформація. Нагадаємо, першим і фактично єдиним джерелом інформації про припинення поставок бензину А-95 в Україну з Білорусі був директор "Консалтингової групи" А-95" Сергій Куюн.

"Це просто інформація джерела, який сказав, що з ним не підписали контракт на червень по бензину А-95. Крапка. Офіційного повідомлення і підтвердження цьому немає, в тому числі і з боку Білорусі. Просто співробітники компанії Куюна поспілкувалися з кимось із трейдерів і їм сказали, що з 1 червня закривається на ремонт завод і тому до сих пір не підписані контракти на поставку бензину А-95 з Білорусі, так як там, швидше за все, цього бензину на всіх не вистачає. Але всі, чомусь, обговорюють цю тему так, ніби вже є офіційне рішення", - прокоментував інформацію експерт.

При цьому зазначив, що таке рішення Білорусь прийняти все ж таки може, особливо, якщо українська сторона "продовжить смикати тигра за хвіст".

"Вони можуть припинити поставляти не тільки А-95, а й всі нафтопродукти і тоді й правда буде жах. Більш того, якщо таке рішення прийме Білорусь, то до неї приєднається Росія і Литва, яка по-іншому просто не може постачати, крім як через Білорусь до нас. І в такому вже випадку ми відразу мінусуем 80% всіх поставок імпортних, від яких ми на ¾ залежимо", - сказав Геннадій Рябцев.

На питання, чи може вся ця інформація бути вкиданням для перевірки реакції громадськості, експерт відповів, що все можливо.

"Населення вже відреагувало. Мені вже розповідали, що бачили черги на заправках, люди вже там з каністрами заправляються. Ажіотаж викликали, всі побігли запасатися. Не виключаю також, що це свого роду темник. Мене вразило, наскільки одноманітно подавали цю новину в ЗМІ, ніби на підставі одного темника, і акценти розставлялися відповідно до цього темника. Не можуть наші високопоставлені особи прораховувати дії хоча б на крок вперед. Вони щось говорять, а потім дивляться на реакцію. Можливо, це якраз той випадок", - підсумував експерт.

Нагадаємо, в Білорусі розсміялися на питання про припинення поставок бензину А-95 в Україні. Редакція APnews звернулася безпосередньо в ЗАТ "Білоруська нафтова компанія", нам відповіли, що "ніхто нічого не припиняє".

Новини партнерів

Під Києвом із залу суду втік небезпечний злочинець: поліція з автоматами перевіряє всі машини
Дівчина Протасевича вперше зустрілася зі своїм адвокатом