Інфекціоністи назвали найбільш смертоносний штам коронавірусу, і він не з Китаю

Інфекціоністи назвали найбільш смертоносний штам коронавірусу, і він не з Китаю
Читать на русском

Медичні дослідники прийшли до такого висновку після збору зразків геному вірусу в Китаї

Вірус COVID-19 виник не на ринку в китайському місті Ухань, він мав велику кількість невпізнаних джерел, після чого потрапив на ринок морепродуктів. Про це повідомила провідний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська з посиланням на опубліковане в ChinaXiv дослідження.

Медичні дослідники прийшли до такого висновку після збору зразків геному вірусу в Китаї.

"Новий коронавірус потрапив на ринок морепродуктів з іншого місця, а потім швидко поширився через велику кількість тісних контактів. Китайські медичні органи та "розвідувальні агентства" провели швидкий і широкомасштабний пошук походження вірусу, зібравши близько 100 зразків геному з 12 різних країн на чотирьох континентах, виявивши всі його різновиди та мутації. В ході цього дослідження вони визначили, що спалах почався набагато раніше, ніж в Китаї. Потім вони прийшли до тих же незалежних висновків, що і японські дослідники - вірус був привнесений ззовні", - йдеться в повідомленні.

За словами головного пульмонолога Китаю Чжун Наньшань, попри те, що COVID-19 був вперше виявлений в Китаї, він почався не з цієї країни.

Крім того, в Кореї та Тайвані зафіксований інший гаплотип вірусу, не той, що в Китаї. Він може бути більш заразним, однак набагато менше смертоносним.

"Іран і Італія нині розшифрували місцево поширений геном і оголосили, що він не почався з Китаю, а був привнесений з іншого джерела."Італійський" різновид вірусу індукує приблизно такий же рівень летальності, як і в Китаї, а "іранський" різновид, мабуть, є найбільш смертоносною з рівнем летальності від 10% до 25%", - додала Голубовська.

Інфекціоністи назвали найбільш смертоносний штам коронавірусу, і він не з Китаю

Як повідомляв APNews, в США зараження коронавірусом підтвердили у конгресмена.

Новини партнерів

МЗС: Понад 800 українців знаходяться на карантині за кордоном
У Росії зафіксували першу смерть від коронавірусу