Інфекціоніст: вибори потрібно скасовувати, коли закінчаться ліжка для хворих COVID-19

Інфекціоніст: вибори потрібно скасовувати, коли закінчаться ліжка для хворих COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

За словами інфекціоніста, кількість ліжок у стаціонарах лікарень дійсно може скоро закінчитись

Наближається дата місцевих виборів - 25 жовтня, а разом з цим майже кожен день в Україні фіксують новий антирекорд по захворюваності COVID-19. Сьогодні - майже 5 тисяч людей заразилися за добу.

Редакція APnews вирішила з'ясувати, а чи існує межа, досягнувши якої, в Україні слід було б скасувати проведення виборів або хоча б перенести їх до кращих епідеміологічних часів. Для цього ми поспілкувалися з інфекціоністами та епідеміологами.

Думки фахівців зійшлися на тому, що місцеві вибори точно потрібно буде скасувати, якщо в лікарнях закінчаться вільні ліжка.

Так, інфекціоніст Тетяна Логінова вважає, що вибори слід було б проводити в онлайн-форматі, тому що на сьогоднішній день їх проведення - небезпечне як для учасників процесу, так і для звичайного голосуючого населення.

“Пік наступить, коли “впаде” наша охорона здоров’я. Тоді ми вже не зможемо приймати пацієнтів - це і буде критичний стан і вже тоді, гадаю, варто йти на радикальні рішення, вводити знову жорсткий карантин абощо. Щодо виборів - я вважаю, що їх треба було проводити онлайн, як в Литві або Латвії. Бо зараз хвороба дуже небезпечна, і для тих, хто буде на виборах, і для пересічних громадян”, - сказала спеціаліст.

Такої ж думки дотримується і епідеміолог Ірина Колесникова. Вона відмітила, що критична межа настане, коли система охорони здоров’я вже не буде справлятися з кількістю хворих - коли реально не буде вистачати ліжкового фонду для тих, кого треба буде госпіталізувати.

За словами Тетяни Логінової, кількість ліжок у стаціонарах лікарень дійсно може скоро закінчитись. Щоб цього не трапилось, кожен зараз має дотримуватись норм заради своєї безпеки.

“Люди думають, що їх хвороба не стосується, поки вона їх не настане зненацька. І тільки потім починається паніка. Хвороба важка, і навіть молодь хворіє важко. А в маршрутках люди продовжують їздити без масок. Ось на це і треба зараз звернути увагу”, - сказала інфекціоніст.

Тим часом голова ВР Дмитро Разумков заявив, що законних підстав для перенесення місцевих виборів немає і всі процеси запущені. APnews також писав про чотири критичні вимоги для проведення безпечних виборів у період пандемії.

Читайте також:
Нардепи "Слуги народу" вважають вибори більш важливими, ніж здоров'я українців

Новини партнерів

В Україні не було хвиль коронавірусу, а карантин просто "затримав" першу хвилю - епідеміолог
Нардепи "Слуги народу" вважають вибори більш важливими, ніж здоров'я українців