Інфекціоніст: В Україні вже зараз могли б фіксувати 20 000 хворих COVID-19 за добу

Інфекціоніст: В Україні вже зараз могли б фіксувати 20 000 хворих COVID-19 за добу
Ексклюзив
Читать на русском

Андрій Александрін вважає, що реальна ситуація з коронавірусом відрізняється від офіційної через недостатню кількість тестувань.

МОЗ України готується до найгіршого епідеміологічного сценарію і припускає введення сортування хворих у лікарнях. Попри те, що в країні зараз щодня фіксують до 6 000 хворих, цілком ймовірно, що цей показник вже може досягати 20 000 випадків.

Про це розповів голова Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін в коментарі редакції APnews.

Інфекціоніст пов'язує своє припущення з тим, що держава повністю монополізувала проведення діагностики для виявлення COVID-19.

"З приводу 20 000 хворих складно сказати, це все залежить від деяких факторів.

Є ймовірність, що ми вже маємо 20 000 хворих, тому що ми бачимо, що, на жаль, держава намагається залишати за собою монополізм в сфері діагностики коронавірусу, і не дає повноцінно брати участь приватним лабораторіям.

Також ми бачимо, що державна система вже вперлася головою в стелю і не може забезпечити необхідний обсяг тестування для населення", - наголосив Андрій Александрін.

Нагадаємо, що інфекціоніст також спрогнозував наслідки від "сортування" населення медиками. За його словами, вони можуть бути фатальними, адже такі дії можуть суттєво підривати довіру суспільства до медичної системи.

Як повідомляв APnews, інфекціоніст заявив, що медиків зненавидять, якщо в Україні введуть протокол сортування хворих.

Новини партнерів

Коронавірус залишає після себе безлад з мертвих клітин і пошкоджених тканин - вчені
Харківська "русалка" працює в юридичному відділі ДСНС області