Інфекціоніст розповіла, який "відбиток" на здоров’ї людей залишає COVID-19

Інфекціоніст розповіла, який "відбиток" на здоров’ї людей залишає COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

Інфекціоніст Інна Андрусович також нам пояснила, чому саме коронавірус у світі викликав такий резонанс.

В Україні, як мінімум, до 31 серпня діятиме адаптивний карантин через коронавірус, проте майже за п’ять місяців епідемії далеко не на всі питання щодо хвороби з’явилися відповіді.

Які наслідки зі здоров’ям можуть спіткати тих, хто перехворів COVID-19, як буде "вести себе" інфекція з настанням осені та зими і чим ця хвороба відрізняється від інших – з’ясовувала редакція APnews.

Коронавірус VS інші хвороби

Інфекціоніст Інна Андрусович нам пояснила, чому саме коронавірус у світі викликав такий резонанс.

Якщо порівняти статистичні дані захворюваності населення на коронавірус з показниками захворюваності, наприклад, на СНІД і гепатит, від яких також ще не існує ліків, то можна побачити, що від COVID-19 страждає менша кількість людей:

  • Станом на 01.04.2019 у закладах охорони здоров'я під медичним наглядом перебувало 142 076 ВІЛ-інфікованих громадян України (показник 336,5 на 100 000 населення), зокрема 46 987 хворих із діагнозом "СНІД" (111,3).
  • За даними ЦГЗ, вірусним гепатитом C в Україні інфіковано близько 5% населення, зокрема 3,6% мають хронічну форму. Це майже 1,5 млн людей. Водночас на обліку станом на 2019 рік перебуває близько 82 000 пацієнтів, що мають хронічний гепатит С. Тобто більшість не знає про свій статус і лише випадково можуть про це дізнатися.
  • Як свідчить коронавірусна статистика МОЗ, в Україні, станом на 28 липня, зафіксовано 66 575 хворих на COVID-19.

"Така реакція суспільства викликана тим, що всi iншi хвороби навчилися лiкувати, а цю коронавірус - нi. У патогенезi цiєї хвороби бiльше питань, нiж вiдповiдей. Все невiдоме лякає", - наголосила Андрусович.

Що цікаво, в Україні з 30 вересня 2019 року по 17 травня 2020 року на грип та ГРВІ перехворіло 4,9 млн людей (12,9% населення), 63% з яких — діти віком до 17 років.

Які наслідки зі здоров’ям можуть бути у тих, хто перехворів?

За словами інфекціоніста, існує велика ймовірність того, що люди, які перехворіли коронавірусом, у майбутньому можуть мати проблеми зі здоров’ям. Зокрема, прояви легеневої недостатності, адже легені – це вразливий орган при COVID-19.

"Ті, хто перехворіли у важкій формі можуть у подальшому мати різні прояви ХОЗЛiв (ред. - хронічне обструктивне захворювання легень) та легеневої недостатності. Після одужання у багатьох відмічається зниження життєвого об'єму легень до 30%, адже фіброз є незворотнім", - наголосила Андрусович.

Варто зазначити, що коронавірус вражає населення України, починаючи з березня-місяця. З початку епідемії інфікувалися 66 575 громадян, серед яких 36 744 вилікувалися, а 1 629 – померли. Загалом 983 350 українців було протестовано на наявність коронавірусної інфекції.

Як повідомляв APnews, у ВООЗ назвали нові терміни появи доступної вакцини від COVID-19.

Новини партнерів

У Луганській області внаслідок обвалу на шахті загинув гірник
В Одеській області невідомі стріляли по громадському активісту: введено план "Перехоплення"