Інфекціоніст розповіла, скільки людей може заразити один хворий Омікроном

Інфекціоніст розповіла, скільки людей може заразити один хворий Омікроном
Читать на русском

У штаму Омікрон дуже висока контагіозність. В Україні майже щодня реєструється понад 10 тисяч випадків зараження коронавірусом, тоді як на вихідні вірус трохи послабив свої позиції.

Медики заявляють про нову хвилю коронавірусу, яка очікується вже цієї весни. Особливість нової хвилі захворюваності коронавірусом в тому, що вона буде мати стрімкий характер. Про це повідомила спеціаліст з інфекційних хвороб Олена Стребкова.

«Йдеться про величезну кількість хворих, які хворіють практично одночасно. У штаму "омікрон" дуже висока контагіозність: якщо раніше одна людина заражала 10 людей, у нову хвилю один хворий заражатиме 100», - прокоментувала вона.

Стребкова назвала найуразливіші групи: це люди старшого віку, пацієнти з супутніми хронічними захворюваннями, не вакциновані.

«Ми постійно оновлюємо алгоритми ведення хворих, застосовуємо нові методики лікування для того, щоб медичні заклади. Того страху, який був у нас перед початком пандемії, коли нам це було невідомо, немає. Ми знаємо, як діагностувати та лікувати», — резюмувала інфекціоніст.

Раніше Голова Національної медичної палати України та директор Інституту соціальної епідеміології Сергій Кравченко назвав найбезпечніший препарат для «бустерної» вакцинації.

Читайте також:
Лікар назвав два шляхи уникнути важких ускладнень при захворюванні «Омікроном»

Новини партнерів

Лавров закликав Блінкена змусити Київ виконати Мінські угоди
Кабмін встановив мінімальні ціни на пластикові пакети: почнуть діяти з 1 лютого