Інфекціоніст розповіла, чи може людина перехворіти на COVID-19 та не помітити

Інфекціоніст розповіла, чи може людина перехворіти на COVID-19 та не помітити
Ексклюзив
Читать на русском

Навіть якщо хвороба протікає безсимптомно, людина все одно стає небезпечною для оточуючих.

Людина може перенести COVID-19 безсимптомно. Але в такому випадку людина все одно є носієм хвороби і небезпечна для оточуючих.

Про це в коментарі APnews розповіла лікар-інфекціоніст Тетяна Логінова.

За словами експерта, особливо часто це зустрічалось ще на початку епідемії, коли люди не дуже переймалися симптомами та наслідками.

“Люди можуть не звернути увагу на хворобу, коли симптоми поверхневі. Трошки боліло, один день була гарячка, а потім все пройшло та й забулось. Але хворі при цьому навіть не здійснювали режиму самоізоляції, ходили до кінотеатрів тощо. І там вони поширювали інфекцію”, - сказала інфекціоніст.

Тетяна Логінова нагадала, що навіть якщо хвороба протікає безсимптомно, людина все одно стає небезпечною для оточуючих. За її словами, особливу увагу в цьому питанні слід звернути на дітей, бо вони зазвичай переносять хворобу безсимптомно.

“Діти легше переносять коронавірус, бо вони вакциновані від кору та туберкульозу, і вважається, що їх міцний імунітет дозволяє легше переносити респіраторні інфекції. Проте ми часто бачимо, що саме діти приносять інфекцію дорослим, з дитячих садочків, наприклад”, - сказала Тетяна Логінова.

Та вкотре наголосила на важливості носити маски та не виходити без потреби у людні місця, особливо, якщо захворів хтось із членів родини.

“Якщо хтось захворів вдома, потрібно ізолюватись всім членам родини, які є контактними. Бути в ізоляції і не виходити з дому. І якщо навіть потрібні харчові продукти, то треба їх замовляти через онлайн-сервіси”, - підсумувала спеціаліст.

APnews також писав, як батькам захистити дітей від вбивчих наслідків коронавірусу.

Новини партнерів

У МОЗ дали поради, як не допустити спалах COVID-19 в офісі
У Києві п'яний хуліган жорстко відлупцював поліцейського