Інфекціоніст пояснив, чому на коронавірус в Україні в першу чергу почали хворіти чиновники

Інфекціоніст пояснив, чому на коронавірус в Україні в першу чергу почали хворіти чиновники
Ексклюзив
Читать на русском

В Україні немає системи, як, наприклад, в Німеччині, де перевірити наявність коронавірусу може будь-хто

Перші випадки захворювання на коронавірус в Україні зафіксували у чиновників, оскільки тільки вони спочатку мали доступ до тестування на COVID-19.

Про це в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV заявив глава ГО "Інфекційний контроль", керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

"Чому у нас в першу чергу почали хворіти чиновники або високопоставлені чини? Тому що у загального населення сьогодні немає доступу до тестування. Тому що у людей, у яких на сьогодні є гроші, у них є доступ до тестування. У всіх інших, у загального населення, немає доступу до тестування", - підкреслив він.

Александрін додав, що, крім обмеженого доступу до тестування, в Україні немає системи, як, наприклад, в Німеччині, де перевірити наявність коронавірусу може будь-хто. Також в Німеччині всю сім'ю, де підтверджено хоча б один випадок коронавірусу, відправляють на карантин.

"У нас не стоять на вулицях, як у Німеччині, і не тестують всіх охочих. У нас не працює система, як в Німеччині, коли виявляють одного хворого коронавірусів, значить, в обов'язковому порядку всю сім'ю без розмов відправляють на карантин. І ніхто навіть цю сім'ю не перевіряє, не витрачає гроші на тест-систему", - зазначив глава ГО" Інфекційний контроль ".

Як повідомляв APNews раніше, глава комітету Ради з питань здоров'я нації, радник президента України Володимира Зеленського Михайло Радуцький заявив, що багато заможних людей в Україні вже закупили власні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) і поставили у себе вдома.

Новини партнерів

Нардеп Радуцький розвіяв чотири міфи про продаж українських медичних масок за кордон
В Італії коронавірус забрав життя понад 70 лікарів