Інфекціоніст Александрін пояснив, коли людина з коронавірусом найбільш небезпечна для оточуючих

Інфекціоніст Александрін пояснив, коли людина з коронавірусом найбільш небезпечна для оточуючих
Ексклюзив
Читать на русском

Зазвичай вірус починає виділятися за дві доби до прояву клінічних симптомів

Людина, яка заразилась коронавірусом, може бути небезпечною для інших ще до прояву симптомів, коли вірус знаходиться в інкубаційному періоді.

Про це в авторському проекті журналіста Василя Апасова "ПЕРШИЙ ПІДКАСТ" на YouTube каналі APASOV заявив глава ГО "Інфекційний контроль", керівник Національної експертної групи з інфекційного контролю Андрій Александрін.

Зазвичай вірус починає виділятися за дві доби до прояву клінічних симптомів.

"За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, зазвичай вірус починає виділятися з організму людини за 48 годин до початку клініки, тобто ще в інкубаційному періоді. Інкубаційний період - це час від потрапляння вірусу в організм до прояву перших клінічних ознак. За дві доби до початку клініки починає виділятися вірус", - пояснив він.

Александрін підкреслив, що найбільше вірус виділяється протягом перших трьох днів з моменту захворювання. Саме тому всі, хто заразилися, повинні знаходитися на самоізоляції чи в медичній установі.

"Найбільша кількість вірусу виділяється в перші три доби після початку захворювання. У цей момент людина найбільш небезпечна для оточуючих, тому нам і потрібно виявляти таких людей і їх самоізолювався або госпіталізувати, якщо там вже важкий перебіг відразу почалося", - розповів голова ГО "Інфекційний контроль".

Також Александрін пояснив, що люди, у яких зафіксували коронавірус, перестають бути небезпечними для оточуючих через два тижні після зникнення клінічних симптомів.

"Ми повинні розуміти, що вірус може визначатися, два тижні нам вистачає, 14 днів для того, щоб сказати, якщо людина самоізолювалась або вона перехворіла, то через два тижні після того, як у нього пропадає клініка, він може вже виходити в суспільство і не бути небезпечним для оточуючих", - резюмував інфекціоніст.

Як повідомляв APNews раніше, кардіохірург, директор Інституту серця Борис Тодуров заявив, що при захворюванні на коронавірус у молодої, здорової людини будуть симптоми як при звичайній застуді.

Новини партнерів

Коли епідемія коронавірусу в Україні піде на спад
Тодуров розповів, чи може людина перехворіти на коронавірус і не помітити цього