Індекс Біг-Мака: Українська гривня потрапила у п'ятірку найбільш недооцінених валют світу

Індекс Біг-Мака: Українська гривня потрапила у п'ятірку найбільш недооцінених валют світу
Читать на русском

Українську валюту недооцінили більш ніж на 60%.

Українську гривню недооцінили на 61,1% і таким чином Україна увійшла в п'ятірку країн світу з найбільш недооціненою валютою за індексом Біг-Мака. Про це свідчить новий рейтинг оцінки валют у виданні The Economist, передає APnews.

Так, долар в Україні міг би коштувати не більше 11 гривень за версією щорічного індексу Біг-Мака, який складається вже понад 30 років.

У виданні зазначили, що станом на сьогодні в Україні вартість Біг-Мака становить 62 гривні, тоді як американський бургер коштує 5,66 доларів в США. Ділимо одне число на інше і отримуємо результат - 10,95. Саме таким має бути реальний курс долара в Україні за індексом Біг-Мака.

Індекс Біг-Мака: Українська гривня потрапила у п'ятірку найбільш недооцінених валют світу

У той же час, на першому місці недооціненої валюти опинився Ліванський фунт, а першість у переоцінених грошах виборов швейцарський франк.

Як вираховується індекс Біг-Мака?

Рейтинг за цим індексом почали складали у 1986 році. У його основу взяли ціну звичайного бургера. Фінансисти пояснили це тим, що Біг-Мак є своєрідним аналогом продуктового кошика, адже до його складу входить хліб, м'ясо і овочі. І найголовніше, що цей бургер можна купити майже у кожній з країн світу.

Індекс рахують таким чином: за відправну точку беруть ціну на Біг-Мак у США, а далі порівнюють із вартістю такого ж бургера у будь-якій іншій країні.

Варто зазначити, що такий рейтинг для визначення курсової політики не береться до уваги жодними світовими банками і жодною економікою.

Як повідомляв APnews раніше, вибори в США "диктують" курс валют: скільки коштуватиме долар до кінця року.

Новини партнерів

Актрису Ребел Вілсон в Африці викрали чоловіки з автоматами
Сапери в Одесі шукають вибухівку у 26 дитсадках, суді і прокуратурі