Імунітет захищає три місяці: епідеміолог роз’яснила, скільки ще в Україні "житиме" COVID-19

Імунітет захищає три місяці: епідеміолог роз’яснила, скільки ще в Україні "житиме" COVID-19
Ексклюзив
Читать на русском

Колективний імунітет не врятує від коронавірусу - організмможе бути стійкий до вірусу не більше трьох місяців.

В Україні число інфікованих досягло 469 018 випадків. Кількість хворих у світі перевищила 50 мільйонів, але і це ще не кінець. До тих пір, поки увесь світ потерпає від хвороби, жодна країна, в тому числі і наша, не зможе "одужати".

Про це в коментарі редакції APnews розповіла екс-заступниця головного санітарного лікаря, лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.

Як пояснила нам лікарка, за рахунок того, що люди пересувається між країнами, вірус буде "жити".

"Це ситуація у всьому світі. Не може в одній країні (буде це Україна чи якась інша країна) ситуація кардинально змінитися, якщо в інших країнах йде активне поширення коронавірусу. Незважаючи на те, що багато країн ввели локдауни, люди різних країн між собою спілкуються, контактують, пересуваються", - зазначила Мухарська.

За її словами, спасіння ситуації за допомогою колективного імунітету можна вже виключати, тому що, як показали дослідження, імунітет до коронавірусу може бути стійким максимум три місяці. Колективний імунітет може з'явитися тільки в результаті масової вакцинації.

"В Україні немає колективного імунітету. Є лише індивідуальний у тих людей, хто перехворіли.

Чи буде потужний колективний імунітет - на сьогодні сказати важко, тому що ми маємо всього 8 місяців спостереження за людьми, які перехворіли.

На сьогодні, як зазначають вчені, імунітет до коронавірусу тримається протягом 3 місяців. Для того, щоб з'явився колективний імунітет, він має бути стійкий, він має триматися декілька років. Якщо буде виготовлена вакцина і одночасно велика кількість людей зроблять щеплення, тоді можна буде говорити про колективний імунітет і вивчати це питання.

Також залежить від фізіологічних властивостей вірусу. Поки що ми бачили, що він агресивний і набирає сили. І це тому, що у нього є ніша для його розповсюдження.

Тобто, є велика кількість людей, які не захищені. Як буде себе поводити вірус через рік, два три – важко говорити. Подібний вірус, який циркулював 11 років тому, просто пішов в нікуди", - наголосила епідеміолог.

Раніше APnews, повідомляв, чи зможе карантин вихідного дня перервати ланцюг зараження COVID-19.

Новини партнерів

Як пройшло "секретне" поховання Михайла Жванецького в Москві - фоторепортаж
Лікарям в Україні заборонили проводити планові операції і госпіталізації