Імунітет до COVID-19 може тривати понад півроку: нове дослідження

Імунітет до COVID-19 може тривати понад півроку: нове дослідження
Читать на русском

В ході дослідження було виявлено інших "героїв", які допомагають зберегти імунітет.

Дослідники із Австрії виявили, що люди, які одужали від коронавірусу, мають імунну пам'ять, яка захищає їх від повторного зараження протягом восьми місяців.

Відповідне дослідження підтверджує довготривалу ефективність вакцини проти вірусу SARS-CoV-2.

Про це APnews повідомляє з посиланням на MedicalXpress.

"Раніше дослідження показували, що первинна хвиля антитіл до коронавірусу ослаблюється після перших кількох місяців, що викликає стурбованість щодо того, що люди можуть швидко втратити імунітет. Але ця робота зменшує рівень занепокоєння", - говориться в повідомленні.

Так, австралійські вчені набрали групу з 25 пацієнтів, хворих на COVID-19 та взяли у них 36 зразків крові у період з 4 дня після зараження до 242-го дня після інфікування.

Кількість антитіл проти вірусу почала знижуватися через 20 днів після зараження.

Також в ході дослідження було виявлено інших "героїв", які допомагають зберегти імунітет.

Зокрема, йдеться про клітини імунної системи, які називають В-клітинами пам'яті, "запам’ятовують" інфекцію, спричинену вірусом та при повторному зараженні запускають імунну відповідь завдяки швидкому виробленню антитіл.

"Важливо, всі пацієнти продовжують мати В-клітини пам'яті, які розпізнають один із двох компонентів вірусу SARS-CoV-2, білки шипа та нуклеокапсиду.

Ці специфічні для вірусу В-клітини пам'яті стабільно існували протягом восьми місяців після зараження" , - йдеться у повідомленні.

Відповідні дані дають надію на ефективність вакцини проти коронавірусу, стверджують дослідники.

При цьому, антитіла не довготривалі і через деякий час зникають, про що свідчить дослідження від вчених лікарні Оксфордського університету.

Як показав їх експеримент, пік формування антитіл припадає на 24 день після першого позитивного результату тесту полімеразної ланцюгової реакції.

Повідомляється, що згодом їх кількість починає знижуватися. До 85 днів після інфікування кількість антитіл знижується приблизно на половину.

В середньому антитіла зберігалися в організмі людини 137 днів від пікового значення, а потім зникали.

Ще одне дослідження показало, що майже у всіх піддослідних були антитіла до Sars-CoV-2 протягом всього періоду спостереження (94 дні).

Як повідомляв APnews, вчені відкрили нову небезпеку від COVID-19.

Новини партнерів

В Україні встановили плату за проїзд по дорогах
«Міг побешкетувати»: вчителька Кернеса розповіла про його яскраву юність