Іміджу гетьмана кінець? Політологи пояснили, що буде з Порошенком через злиту "розмову з Путіним"

Іміджу гетьмана кінець? Політологи пояснили, що буде з Порошенком через злиту "розмову з Путіним"
Ексклюзив
Читать на русском

Редакція APnews з’ясовувала, чи варто вірити у справжність "злитих" записів і як вони вдарять по рейтингу та іміджу Петра Порошенка.

П’ятий президент України Петро Порошенко знову опинився в центрі скандалу через оприлюднені "плівки" Деркача. Цього разу Україна почула дуже люб’язну розмову нібито Порошенка з президентом РФ Володимиром Путіним, під час якої Петро Олексійович поводився досить дивно, незважаючи на свою "войовничу" риторику і активну "антиросійську" позицію.

Чи варто вірити у справжність "злитих" записів і як вони вдарять по рейтингу та іміджу Петра Порошенка – з’ясовувала редакція APnews.

Зазначимо, що на плівках чути голоси, схожі на голоси президентів України і Росії, які обговорюють війну на Донбасі, переговори в Тристоронньої контактній групі і Мінські домовленості. Нібито Порошенко розповідає про результати переговорів робочої групи і подальші плани, при цьому не ставлячи жодних ультиматумів.

Запис – справжній?

Політолог Олексій Якубін вважає, що ймовірність того, що на оприлюднених аудіозаписах голос саме Порошенка і Путіна, дуже висока. За його словами, «плівки» вкладаються в логіку подій, які відбувалися на момент розмови.

"Якщо говорити взагалі про декілька хвиль цих записів, то голоси є дуже схожими на голоси Байдена, Порошенка і плюс, коли ми це чуємо, то все це укладається в логіку подій, яку ми знаємо. Грубо кажучи, тут є поєднання одного з іншим. Я думаю, що є достатньо висока імовірність того, що все ж таки ці записи є реальними. Ключове питання, в тому числі у Зеленського зараз, в тому, як робилися ці записи, тому що це може бути важливо навіть з особистої точки зору, адже, можливо, такі записи є не лише щодо Порошенка. Можливо, він взагалі сам робив такі записи.

В цілому, є висока імовірність справжності, зважаючи на те, що всі записи вкладаються в канву подій. Тим паче, що деякі з цих речей підтверджуються ще й учасниками записів", - наголосив Якубін.

Водночас, політолог Володимир Воля заявив, що є ймовірність того, що записи змонтовані, адже подаються у вигляді фрагментів. При цьому, повноцінної картини немає.

"Будь-які аудіоматеріали, якщо вони оприлюднюються, то відбувається це якраз із запису голосу інших людей. Вони не викладають все підряд, а лише певні фрагменти, тому тут виникає питання до того, чи були вони аутентичними, чи вони змонтовані. Якщо б це були питання якоїсь державної ваги, то ці записи потрібно було б відправляти на експертизу, але зараз ми бачимо, що всі ці записи – інструмент політичної боротьби, інструмент, що спрямований на дискредитацію Петра Порошенка", - сказав Воля.

Іміджу кінець?

Олексій Якубін дотримується думки, що для найпалкіших прихильників п’ятого президента черговий "злив" аудіозаписів не відіграє ніякої ролі у ставленні до Порошенка. При цьому він додав, що люб’язне ведення розмови не дивує, адже на той час риторика екс-президента була налаштована дещо інакше.

Що стосується іміджу "гетьмана", який Порошенко вибудовував останні роки, то його може бути знищено, вважає політолог.

"З приводу іміджу Порошенка: для найближчого кола прихильників Порошенка, швидше за все, ці записи навряд чи будуть мати якийсь резонансний ефект, тому що ті, хто сліпо вірять у Порошенка…навіть, якби їм відео показали, вони все одно будуть говорити, що там змонтовано.

Проте, для людей, які слідкують за політикою, спираються на появу фактів, ці речі будуть важливими.

При цьому, це 100% підриває або навіть руйнує імідж Петра Порошенка, який останні 1,5 – 2 роки намагається зайняти праву націоналістичну нішу. Все тому, що в останніх записах з голосами дуже схожими на голос Порошенка і Путіна ми чуємо дуже приязну розмову між ними. Там немає ворожнечі, вони достатньо позитивно один з одним спілкуються. Чесно кажучи, для мене це не є дивним. Якщо згадати недавню історію, де Ірина Верещук нагадала Порошенку про те, що він поздоровляв Путіна з Днем Росії в 2014 році. Я переконаний, що це відповідало дійсності, тому що тоді, після обрання його президентом, він так намагався все вибудовувати.

А от з точки зору сьогоднішнього Порошенка – це Порошенко, який намагається з себе вибудовувати імідж гетьмана, правонаціоналістичного політика. Звісно ж, для вибудовування такого іміджу ці записи невигідні.

При цьому, Порошенко залишається політиком з високим антирейтингом і для українців поява цих записів вказує на різні подвійні стандарти, які Порошенко використовував протягом своєї політичної кар’єри", - заявив Якубін.

На його думку, для теперішньої влади "справді важливо провести розслідування в контексті того, щоб зрозуміти джерела, як відбувалися ці записи, хто це робив. Це важливо з точки зору національної безпеки".

Читайте також:
Верещук: "Плівки Деркача" підривають основи національної безпеки

Що буде з електоратом Порошенка?

Політолог Андрій Золотарьов переконаний, що електоральне «ядро» Петра Порошенка сліпо віритиме у непричетність і невинуватість п’ятого президента.

"Голос Петра Олексійовича впізнаваний на аудіозаписі.

Суттєво нічого не зміниться саме тому, що для прибічників Порошенка, якщо їх картина світу не дружить з фактами, то тим гірше для фактів. Навіть, якщо Петро Олексійович оптом та вроздріб торгував державним суверенітетом, для них це не є чимось поганим, вони виправдовують це. А ось приблизно 60% тих, хто вважає, що Порошенко чемпіон з цинізму, лицемірства і людина, яка не повинна була бути президентом, лише закріпляться у своїй думці.

На його електоральне "ядро" це ніяк не вплине.

Ще з 2016 – 2017 років ми добре розуміємо, що Порошенко з породи тих людей, які думають одне, говорять друге, а роблять третє. Головна проблема української політики – це неорганічність, коли є правда для виборців і є власні інтереси, за якими він і діє", - наголосив Золотарьов.

Водночас, політолог Володимир Воля дотримується схожої позиції:

"Якщо говорити про те, чи можуть ці плівки ще більше Порошенка дискредитувати, то, я думаю, що ні. У Петра Порошенка насправді рейтинг, який ми бачили на президентських виборах – це рейтинг від того, що багато українців просто не мали знову вибору.

За Порошенка голосував його стійкий електорат і навряд чи ті люди, які проголосували за нього, повірять у справжність цих записів. З Порошенком було багато скандалів і у минулі роки, його і представників його команди звинувачували багато в чому, тому чергові записи, тим більше записи, які оприлюднюються з Деркачем, для багатьох прихильників Порошенка, в силу їхнього світогляду, виглядають як московська диверсія проти їх улюбленого лідера. У Порошенка дійсно є "залізобетонний електорат" і саме він з недовірою ставиться до всього, що оприлюднюється з Москви такими політичними опонентами як Андрій Деркач".

Чому не почалося розслідування з минулих "плівок" Деркача?

"Була ідея створити з приводу записів розмов Порошенка – Байдена тимчасову слідчу комісію у Верховній Раді. Поки що це питання відкладено, тому що в Раді вважають, що активне розслідування по цих справах може призвести до впливу в контексті американської виборчої кампанії. З іншого боку, ми все ж маємо отримати якісь відповіді про те, чи справді факти, записи, які ми чуємо, є релевантними", - наголосив політолог Олексій Якубін.

Читайте також:

Новини партнерів

Найбільші жіночі натуральні груди: в Києві зафіксували новий національний рекорд
У Китаї до кінця року скасували всі міжнародні змагання