Ілюзія доступності. Чому Зеленський спішно просуває закон про подвійне громадянство і кому це вигідно

Ілюзія доступності. Чому Зеленський спішно просуває закон про подвійне громадянство і кому це вигідно
Ексклюзив
Читать на русском

Політолог Володимир Цибулько висловив думку, що Зеленський має намір "створити ілюзію доступності державних послуг України для окупованих територій".

Президент України Володимир Зеленський попросив Верховну Раду розглянути законопроект №2590 про подвійне громадянство.

Редакція APnews поспілкувалася з політологами, щоб з’ясувати, чи є потреба у невідкладному розгляді законодавчої ініціативи президента, а також якими ще мотивами керується Зеленський, окрім як "об'єднати 65 мільйонів українців".

Політолог Андрій Золотарьов нам пояснив, що однією з причин "поспішності" президента є виконання даних обіцянок. Проте, є і "підводні камені", адже дозволом на подвійне громадянство може скористатися Росія.

"Ми всі пам’ятаємо обіцянки Зеленського про наміри, щоб українці, які працюють і навчаються за кордоном, поверталися до України. Щоб Україна стала державою, з якою не біжать, а повертаються. З такими намірами і пов’язаний цей законопроект про подвійне громадянство.

Я очікую дуже жорсткий спір, тому що, ймовірно, першим, хто скористається цим законопроектом, буде Російська Федерація. Цього слід очікувати. Ми маємо процес доволі масового отримання російських паспортів мешканцями Луганської і Донецької області, території яких не контролюються Україною", - наголосив Золотарьов.

За його словами, намір Зеленського можна вважати стратегічно вірним, адже сотні тисяч українців, серед яких і "політична еліта", мають подвійне громадянство, і набагато легше дозволити це явище, ніж "полювати" на тих, хто вже має громадянство в іншій країні.

"Мені колись сказали таку фразу: "Коли порушення закону набуває масового порядку, то йому треба надавати силу закону". Так от, сотні тисяч українців вже мають подвійне громадянство або ж на шляху до нього. Це і картка поляка, і угорські паспорти, і румунські. Те, що у нас де-юре подвійне громадянство заборонено, воно все одно існує. У "політичній еліті" достатньо багато людей мають і потрійне громадянство. Саме тому тут така ситуація: рано чи пізно це питання повинно бути урегульовано. Якщо відкинути побоювання, що цим скористається Російська Федерація, то дійсно такий намір можна підтримати.

Поставити питання "ребром" або розпочати "полювання" на тих, хто має подвійне громадянство. Останнє я не уявляю, як будуть робити в нашій країні, саме тому, можливо, стратегічний намір Зеленського вірний", - резюмував він.

В той же час, політолог Володимир Цибулько в ексклюзивному коментарі APnews висловив думку, що президент Володимир Зеленський має намір "створити ілюзію доступності державних послуг України для окупованих територій". Він переконаний, що розгляд законопроекту про подвійне громадянство – не на часі.

"Найбільша небезпека полягає в тому, що подвійним громадянством навряд чи скористаються українці з країн-демократів, але можуть скористатися отруєні російською пропагандою українці з РФ і з окупованих територій, а також люди, які встигли знищити українські паспорти, а тепер з переляку спробують повернутися в Україну і отримати громадянство.

Я розумію, що Зеленський хоче створити ілюзію доступності державних послуг України для окупованих територій. Хоча, українці з окупованих територій і так використовують на повну українську державу. Вони тут виробляють документи, отримують пенсії, лікують, навчають дітей. Саме тому говорити про те, що це один із найнагальніших законопроектів навряд чи варто", - наголосив політолог.

Як повідомляв APnews, Зеленський планує провести прес-конференцію за підсумками першого року президентства.

Новини партнерів

У МОЗ дозволили скоротити дистанцію між продавцями на ринках, але є умова
НАЗК зацікавилося мільйонами Юлії Тимошенко