Їх "вбивав" коронавірус: Зеленський пояснив, чому за рік поміняв трьох міністрів МОЗ

Їх "вбивав" коронавірус: Зеленський пояснив, чому за рік поміняв трьох міністрів МОЗ
Читать на русском

За словами голови держави, зараз в Україні з’явилась можливість звільняти.

За рік боротьби з коронавірусом в Україні тричі змінились міністри охорони здоров’я. Спочатку була Зоряна Скалецька, потім Ілля Ємець, тепер відомством керує Максим Степанов. Президент Зеленський пояснив причину.

Про це APnews пише з посиланням на його інтерв’ю "Фокус".

За словами голови держави, зараз в Україні з’явилась можливість звільняти.

"Наша держава не звикла працювати, як працює будь-яка компанія. У бізнесі все просто: тобі дається завдання, якщо ти його не виконав, то йдеш і замість тебе беруть іншу людину. У бюрократичній системі держави завжди було багато партій і коаліційний уряд. А що таке коаліційний уряд? Ти просто так не можеш звільнити міністра, треба домовлятися. Зараз можливість звільняти є", - сказав президент.

Пояснив, що коронавірус – це війна, на якій солдата в атаку веде за собою командир. Додав, що коронавірус “психологічно вбивав міністрів”.

"Вони (міністри - ред.) не могли дуже швидко виконувати завдання не тому, що погані, а тому що були міністрами в такий час", - додав Зеленський.

За його словами, Скалецька була чудовим міністром і він хотів, щоб вона залишилась. Проте критичною стала ситуація у Нових Санжарах [в лютому в селище привезли евакуйованих з Китаю українців та іноземців, але місцеві жителі виступили проти, забороняючи автобусам вʼїжджати до місцевого санаторію].

"Вона тоді психологічно не розуміла, чому люди так поводяться. Я їй дзвонив і пояснював. Ми порадили їй піти з людьми на ізоляцію, щоб вони не переживали", - розповів президент.

Щодо Ємця пояснив, що йому було важко працювати 24 години на добу, хоча він і прекрасний учений, великий лікар і хірург.

Раніше APnews писав, що за словами Зеленського, він може поговорити з Путіним, але "нема про що".

Новини партнерів

Зеленський: Якщо Росія знову нападе, мобілізуємо навіть жінок
Я можу зателефонувати Путіну і він зі мною поспілкується, але говорити нема про що - Зеленський