"Їдка фарба чотирьох видів шарами". Компанія-підрядник пояснила, чому каляки-маляки з фасаду ОП відмивали тиждень

"Їдка фарба чотирьох видів шарами". Компанія-підрядник пояснила, чому каляки-маляки з фасаду ОП відмивали тиждень
Ексклюзив
Читать на русском

Наразі у компанії тривають підрахунки витрат на очистку фасаду, адже ситуація була складною.

Стіни Офісу президента після акту вандалізму 20 березня відмивали цілий тиждень. Протестувальники застосували стійку неонову фарбу чотирьох видів, яку нанесли на гранітні стіни у кілька шарів. На оперативність робіт вплинули і погодні умови. Компанія-підрядник обіцяє підрахувати вартість послуг вже до кінця цього тижня.

Про це у коментарі журналісту APnews розповіла піар-менеджер The Cleaning Pro Group Ганна Музиченко.

До слова, договір про надання послуг, який мав би вже бути у відкритому доступі на сайті публічних закупівель, ще навіть не укладався з Офісом президента Володимира Зеленського. Пояснюють це тим, що "ніхто нікого не попереджав, що активісти розмалюють будівлю" державного значення.

За її словами, наразі у компанії тривають підрахунки витрат на очистку фасаду, адже ситуація була складною. Навіть приблизну суму, яку ОП має заплатити клінінговій компанії, озвучувати не хочуть.

"Ми зараз на етапі заключення договору, підводяться підсумки і повністю рахується вартість всіх робіт. Цей процес займає приблизно тиждень.

Приблизну суму ми називати не хочемо, як це робило Державне управління справами – просто називало якісь цифри. Потрібно ще зробити кошторис, калькуляцію, заключити договір, як це в нормальній ситуації робиться", - пояснила піар-менеджер компанії.

На запитання, чому порушено процедуру публічної закупівлі (чому спочатку виконують роботи, а потім укладається договір?), нам відповіли, що всьому виною "ефект раптовості".

"Вони ж не знали, що розмалюють Офіс президента. Тобто, їх також ніхто не попереджав, що ОП розмалюють, щоб вони встигли найняти клінінгові компанії, щоб все відмити на наступний день.

Роботи були дуже складні, не всі компанії взялися за ці роботи. Наскільки я знаю, фарба там була чотирьох видів, накладена у декілька шарів", - зазначили в компанії.

Крім того, нам пояснили, чому фарбу відмивали цілий тиждень:

"Чому так нешвидко це все робилося? Тому що були погодні умови, які зовсім не дозволяли пришвидшити роботу. Були мінусові температури, мороз. При таких температурах швидко це все відмити неможливо, тому що фарба в'їдається в граніт. Зараз рахуємо всі збитки. Фарби були вибрані теж неонові, я не знаю, де вони їх набрали. Такі фарби відмивати і відмивати".

За словами піар-менеджера, компанія навіть хотіла запросити винуватців цієї "творчості" на фасаді ОП, які, коментуючи клінінгові роботи, заявляли, що все можна відмити розчинником за 5 хвилин.

До робіт було залучено вісім людей, які вміють працювати з дорогим німецьким обладнанням, яке використовували, щоб відмити фарбу, що вїлася у граніт

"Було дуже складно, ми навіть хотіли запросити всіх активістів, які сказали, що це все можна відмити розчинниками, і щоб вони спробували це все зробити за 5 хвилин. Не все так просто, як думають. І краще звертатися до професіоналів, до фахівців, а не людей, які просто проходять мимо і вважають, що це можна відмити розчинниками.

До робіт було залучено не дуже багато, але це професійні люди, які вміють працювати з таким обладнанням. Тому що обладнання німецьке і дуже дороге. Там не можна поставити людину, яка взагалі не знає, що до чого, щоб його не зламали в той же день. Тоді б це все затягнулося ще на довше. Вісім людей працювало", - наголосили в клінінговій компанї.

"Їдка фарба чотирьох видів шарами". Компанія-підрядник пояснила, чому каляки-маляки з фасаду ОП відмивали тиждень
"Їдка фарба чотирьох видів шарами". Компанія-підрядник пояснила, чому каляки-маляки з фасаду ОП відмивали тиждень
"Їдка фарба чотирьох видів шарами". Компанія-підрядник пояснила, чому каляки-маляки з фасаду ОП відмивали тиждень

Нагадаємо, у суботу, 20 березня, прихильники засудженого до 7 років ув'язнення Сергія Стерненка вийшли на акцію протесту, що переросла у справжній акт вандалізму. Прихильники Стерненка палили фаєри, обмалювали фасад будівлі Офісу президента і вікна фарбою, а також розбили скло на вхідних дверях і підпалили табличку "Президент України".

Як повідомляв APnews, вартість очистки фасаду Офісу президента "засекретили". Компанія-підрядник відмовилась розкривати суму.

Новини партнерів

Поліція склала протокол на учасника погрому під ОП за "фейкові військові нагороди"
На Сумщині чоловік спробував згвалтувати школярку: її врятувала звичайна перехожа