Гучна історія, що може погано закінчитися для Зеленського

Гучна історія, що може погано закінчитися для Зеленського
Читать на русском

Світові ЗМІ не підтримали рішення президента Зеленського про блокування трьох українських телеканалів

Відносини Зеленського з журналістами не склалися з першого дня. Він вважав їх "хлопчиками на побігеньках". Коли це не допомагало, то охорона та прессекретар президента змітали зі шляху гаранта допитливих журналістів. Тим, хто і після цього наважився ставити гострі питання, – пояснювали, на яких каналах вони мають працювати та чому їх неможливо слухати.

Про це йшлося у сюжеті телеканалу ZIK.

Як зазначається в матеріалі, на сотий день президентства Зеленський розповів, що він знає, як фінансуються телеканали "112", ZIK та NEWSONE. І пообіцяв гучну історію, яка погано закінчиться. А через 524 дні заборонив діяльність трьох найпопулярніших телеканалів. Але зробив це без рішення суду, повіривши фейкам з інтернету. Саме ж рішення переписували навіть після його ухвалення.

І тут почалася гучна історія, що може погано закінчитися, але для Зеленського.

Зокрема, Європарламент ухвалив резолюцію щодо України. Окрім традиційної критики за розгул корупції та втручання олігархів у справи держави, Україні нагадали, що вже час припинити політично вмотивовані переслідування ЗМІ. Зокрема скасування ліцензій. Від влади вимагають забезпечити захист журналістів від переслідувань та залякувань. Там наголосили, що працівники медіа не повинні піддаватися невмотивованому втручанню та залякуванню.

У свою чергу журналісти вийшли на акції протестів, щоб відстояти своє право на правду та свободу слова. Однак Зеленський навіть не вийшов до них. Натомість виставив Нацгвардію та радикалів.

Таке рішення Зеленського шокувало не лише українських журналістів. Світові ЗМІ не підтримали рішення президента, навпаки, застерегли від обмеження свободи слова та переслідування журналістів.

Одна з найбільших агенцій Reuters звернула увагу, що у постанові президента не навели мотиви щодо санкцій та заборони діяльності телеканалів. Іспанська інформаційна агенція навела реакцію Міжнародної федерації журналістів, яка у свою чергу назвала рішення позасудовою та політично вмотивованою забороною, що є явною атакою на свободу слова, і закликала владу терміново скасувати заборону.

Міжнародне французьке радіо пояснило таке рішення Зеленського тим, що він втрачає популярність і забороною каналів хоче вберегти себе від критики. Ситуація з наступом на свободу слова в Україні спричинила тисячі критичних публікацій та висловлювань у світових ЗМІ. Всі вони критикують Зеленського та застерігають не знищувати основи демократії в Україні.

Разом зі світовими ЗМІ та журналістськими організаціями на захист телеканалів стали європейські політики. Днями 526 депутатів, або понад 70 відсотків Європарламенту, підтримали резолюцію щодо України. Така підтримка демонструє, що ситуація в Україні вже вийшла за межі зведення рахунків.

Тому світова спільнота наполегливо закликає до розвитку демократичного, незалежного, плюралістичного та збалансованого середовища для діяльності ЗМІ в Україні; вимагає покласти край політично вмотивованим переслідуванням ЗМІ, включаючи відкликання ліцензій, забезпечити захист місцевих журналістів від переслідувань і залякування, а також захистити і гарантувати дотримання прав людини і громадянських свобод; підкреслює, що журналісти повинні мати можливість здійснювати незалежну діяльність, не наражаючись на необґрунтоване втручання і залякування;

Додамо, що відсутність обґрунтованих підстав для заборони найбільших незалежних новинних телеканалів країни наводить багатьох на думку про те, що саме неупереджена позиція цих каналів не сподобалася Зеленському. І саме через це, як зазначається в сюжеті, він пішов шляхом диктаторів, а не став виправляти помилки, за які його критикували.

Голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" народний депутат Віктор Медведчук радить задуматися громадянам України та міжнародним партнерам навіть не над тим, що в країні знищується Конституція, зневажаються свободи громадян, а над тим, що країною керує непрофесійна команда з диктаторськими амбіціями, що має на меті узурпувати владу та знищити права і свободи громадян. Це, за словами Віктора Медведчука, найкоротший шлях до національної катастрофи.

Новини партнерів

"Україна повинна дотримуватися європейських принципів свободи слова", - євродепутат про закриття "каналів Медведчука"
Євродепутат різко розкритикував рішення Зеленського закрити три опозиційні телеканали