Грузія повернула свого посла до України: раніше він покинув Київ через Саакашвілі

Грузія повернула свого посла до України: раніше він покинув Київ через Саакашвілі
Читать на русском

У травні 2020 року Тбілісі відкликало свого посла через незгоду з "працевлаштуванням" Михаїла Саакашвілі. Через рік дипломат знову повернувся до Києва.

В Україні після тривалої перерви повернувся посол Грузії Теймураз Шарашенідзе. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу МЗС.

21 квітня відбулася зустріч заступника голови МЗС України Василя Боднара з послом Грузії, під час якої сторони підкреслили «прагнення активізувати розвиток українсько-грузинських відносин, взаємодію у двосторонньому і багатосторонньому вимірах з метою зміцнення безпеки в регіоні».

Український дипломат детально розповів про зростаюче загострення ситуації безпеки на сході нашої країни, а також в Азово-Чорноморському регіоні, що пов'язано з провокаційними та дестабілізуючими діями Росії.

Своєю чергою грузинський посол висловив солідарність з Києвом, підтвердив незмінність підтримки Грузією суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

Що цьому передувало?

У травні 2020 року екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі призначили главою Виконавчого Комітету реформ в уряді України. З огляду на те, що грузинський політик звинувачується в скоєнні кількох злочинів у себе на Батьківщині, в Тбілісі цей крок сприйняли дуже негативно та вирішили відкликати свого посла Теймураза Шарашенідзе з нашої країни.

Грузія повернула свого посла до України: раніше він покинув Київ через Саакашвілі

Раніше APnews повідомляв, в Грузії поліція штурмом взяла офіс партії Саакашвілі та затримала її лідера, застосувавши сльозогінний газ.

Новини партнерів

Денісова засудила VIP-камери в СІЗО для в'язнів: це дискримінація
В Італії держслужбовець 15 років прогулював роботу та отримав за це 650000 доларів