Грузія не поверне в Україну посла, поки Саакашвілі не звільнять, - політолог

Грузія не поверне в Україну посла, поки Саакашвілі не звільнять, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

За словами Володимира Волі, передумовою для нормалізації міждержавних відносин стане відставка Михайла Саакашвілі.

Грузія чекає від України кроків для нормалізації відносин після призначення Михайла Саакашвілі до Національної ради реформ. Тільки після цього посла Грузії знову зможуть повернути до України.

В Міністерстві закордонних справ Грузії наголосили, що будуть стежити за розвитком процесів в Україні, а також за кроками уряду, які б сприяли відновленню відносин між країнами.

Редакція APnews поспілкувалася з політологом із міжнародних питань Володимиром Волею, щоб з’ясувати, яких саме "кроків" очікує Грузія для повернення посла в Україну та відновлення відносин.

В ексклюзивному коментарі політолог заявив, що передумовою для нормалізації міждержавних відносин стане відставка Саакашвілі.

"Справа в тому, що та заява з боку Грузинської влади є певною мірою шаблонною. Насправді, якщо говорити про контекст саме теперішнього ускладнення відносин між Грузією і Україною, то йдеться якраз про те, що швидше за все умовою для поновлення відносин на попередньому рівні може бути саме відставка Михайла Саакашвілі.

Крім того, ця заява ще й вказує на те, що найближчим часом Грузинська влада не бачить підстав для того, щоб повертати свого посла", - наголосив Воля.

За його словами, відповідна заява МЗС Грузії свідчить про дві речі:

"По-перше – Грузинська влада не збирається найближчим часом повертати свого посла до Києва, а по-друге – по контексту, за цією шаблонною дипломатичною заявою, виглядає так, що передумовою для повернення посла буде відставка Саакашвілі. Чи він сам має піти з посади глави Виконкому ради реформ, чи його звільнять".

Як зазначив політолог, Грузія не поверне посла до України до тих пір, поки Михайло Саакашвілі займає посаду глави Нацради реформ, адже в такому разі Грузія "втратить обличчя" та "прогнеться під Україну".

На питання, чи варто чекати серйозних наслідків через призначення Саакашвілі на державну посаду в Україні, Володимир Воля відповів:

"Насправді, треба мати на увазі, що реакція з боку грузинської влади була формальною. Важливою за своїм значенням, але все ж таки, - формальною. Вона не торкається власне змісту, характеру, масштабу стратегічного партнерства між Україною та Грузією. Це була лише конкретна реакція на конкретну подію. Грузія не зацікавлена в тому, щоб через Саакашвілі руйнувати відносини з Україною, тому конкретних наслідків це не матиме".

Як повідомляв APnews, прем'єр Грузії пояснив відкликання посла з Києва діями "політичних авантюристів".

Новини партнерів

Росія вивезла з Донбасу майже 68 млн тонн вугілля на 4,7 млрд доларів, - Мінреінтеграції
У Дніпрі запустили метро після закриття через карантин