Група крові людини напряму впливає на ризик зараження COVID-19 - дослідження

Група крові людини напряму впливає на ризик зараження COVID-19 - дослідження
Читать на русском

Люди з другою групою крові (А) більш уразливі до коронавірусу

На перебіг хвороби у людини, що заразилася COVID-19 впливає її група крові. Крім того, від групи крові залежить також і ризик заразитися інфекцією. До такого висновку прийшли вчені з Данії і Канади.

Результати дослідження APnews публікує з посиланням на nbcnews.

Так, люди з другою групою крові (А) більш уразливі до коронавірусу. При цьому у людей з першою групою (0) та третьою (В) шансів заразитися менше. А ось пацієнти з другою (А) і четвертою (АВ) групами більш схильні до ускладнень, пов'язаних з хворобою. Наприклад, у них частіше за інших зустрічається ускладнення, пов'язане з відмовою органів при лікуванні хвороби. Таких пацієнтів частіше підключають до ШВЛ і проводять діаліз.

«Більшості пацієнтів з Covid-19 з групою крові A або AB була потрібна штучна вентиляція легенів, і вони знаходилися у відділенні інтенсивної терапії довше, ніж пацієнти з групою крові O або B», - пишуть автори дослідження.

Фахівці відзначають, що насправді ніяка група крові не захищає від коронавірусу і не є "вироком" для нього. Однак відзначили, що на це варто звернути увагу в медичному співтоваристві.

APnews також писав, що українців, крім коронавірусу, в 2020 році чекають ще чотири штами грипу.

Новини партнерів

Качура: Депутатам корисно побувати на Донбасі - нехай подивляться, як живуть люди
Близько Парижа чоловік обезголовив перехожого і був убитий поліцейськими