ГПУ відкрила справу проти чиновників через експорт 300 тисяч медичних масок до Китаю

ГПУ відкрила справу проти чиновників через експорт 300 тисяч медичних масок до Китаю
Читать на русском

Зловмисники могли привласнити понад 15 мільйонів гривень.

Офіс Генерального прокурора України спільно з ДФС викрили схему з мінімізації податкових зобов’язань при продажі медичних масок за кордон іноземному підприємству. Про це повідомляє APnews з посиланням на прес-службу ОГП.

У повідомленні йдеться, що посадовці низки підприємств, використовуючи реквізити фізичної особи – підприємця, упродовж лютого-березня 2020 року здійснили реалізацію на адресу громадянина Китаю понад 300 тис медичних масок (респіраторів) за ціною нижче ринкової.

"У подальшому зазначений громадянин КНР у порядку проходження спрощеного митного контролю товарів, які не підлягають письмовому декларуванню, вивіз їх за межі митної території України до Королівства Іспанія", - зазначає прес-служба.

За попередніми розрахунками, ухилення від сплати податку могло скласти понад 15 мільйонів грн.

Наразі відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 КК України та проведено санкціоновані обшуки, у ході яких вилучено первинні фінансово-господарські документи, які свідчать про купівлю та подальший продаж респіраторних масок, комп’ютерну техніку, пристрої мобільного зв’язку тощо.

Прес-служба також наголосила, що підставою для відкриття справи за вказаним фактом стало журналістське розслідування, опубліковане в Інтернеті.

Як повідомляв APnews, СБУ конфіскувала контрабанду фальшивих тестів на Covid-19 та онкопрепаратів на мільйон гривень.

Новини партнерів

Кількість хворих на коронавірус в Італії перевищила 100 тисяч осіб
Люксові авто, годинник Rolex і 32 мільйони на рахунках: чим володіє новий міністр охорони здоров'я Степанов