Готуємося до нового спалаху COVID-19: в МОЗ розповіли, навіщо послабили карантин

Готуємося до нового спалаху COVID-19: в МОЗ розповіли, навіщо послабили карантин
Читать на русском

В Міністерстві охорони здоров'я вже готуються до можливого ​​чергового спалаху захворюваності на COVID-19

Міністр охорони здоров'я розповів, коли в Україні очікується новий сплеск захворюваності. За його словами, приріст нових хворих ймовірний восени-взимку. Про це APnews повідомляє з посиланням на його заяву на брифінгу.

Так, Ляшко закликав українців не нехтувати карантинними обмеженнями, незважаючи на те, що захворюваність в країні серйозно знизилася. За його словами, якщо не буде нових мутацій, «нова хвиля» очікується в осінньо-зимовий період.

«Так, потенційна загроза нової хвилі існує. У світі вже є близько 12 тисяч мутацій COVID-19. У віруса з'явилися нові властивості - наприклад, він набагато агресивніше і швидше передається від людини до людини. До того ж, трохи тривожно від цифр по захворюваності, які ми бачимо в Росії і Великобританії. Ми прогнозуємо, що якщо не буде ніяких додаткових мутацій вірусу, то зростання може бути в осінньо-зимовий період", - додав Ляшко.

На питання, чому ж тоді було прийнято рішення послабити карантин, Ляшко заявив, що в іншому випадку обмежень просто не дотримувалися б. Додав, що в суспільстві спостерігається так звана «карантинна втома».

«Люди втомилися від пандемії і їм потрібен відпочинок. Але розслаблятися не на часі », - додав чиновник.

Віктор Ляшко також зазначив, що в Міністерстві охорони здоров'я вже готуються до можливої ​​чергового спалаху захворюваності COVID-19. Зокрема, йде підготовка лікарень до централізованої подачі кисню.

Раніше APnews писав, що МОЗ готується до щорічної вакцинації українців від COVID-19.

Новини партнерів

В Україні серйозно зросла смертність в порівнянні з минулим роком
У Харкові комунальники закупили 2000 літрів пива через ProZorro