Головний санлікар Ляшко пояснив, коли Україна зможе відкрити кордони

Головний санлікар Ляшко пояснив, коли Україна зможе відкрити кордони
Читать на русском

За динамікою захворювання Україна на кілька тижнів відстає від Польщі, тому для орієнтиру обрали саме цю країну.

У питанні відкритті пунктів державного кордону Україна буде орієнтуватися на епідеміологічну ситуацію та рішення інших країн Європи щодо відкриття кордонів.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко в інтерв’ю РБК-Україна.

За його словами, Україна слідкує за засіданнями профільних міністерств, які відповідають за епідеміологічну ситуацію і за транспортне сполучення в Європі.

"Щотижня в ЄС відбувається засідання профільних міністерств, які відповідають за епідситуацію і за транспортне сполучення. Вони розглядають можливість відкриття авіаційного сполучення і обговорюють запуск туристичного літнього сезону. Щотижня вони це обговорюють і рішення до цього часу не прийнято. Україна уважно слідкує за ними", - наголосив Ляшко.

Він також зазначив, що за динамікою захворювання Україна на кілька тижнів відстає від Польщі, тому для орієнтиру обрано саме цю країну.

"Для орієнтиру ми більше беремо для себе Польшу, адже ми йдемо за схожим сценарієм. Тільки вона на два тижні попереду з епідситуацією. Вже будемо дивитись, як вони будуть відкривати (ред. - кордони). Розумієте, коронавірус - новий вид інфекції, тому складно робити орієнтовні прогнози. Вони досить рідко підтверджуються", - зауважив санлікар.

Як повідомляв APnews, в уряді пояснили, що буде з карантином після 22 травня.

Новини партнерів

В Україні вже понад 16 тисяч громадян підхопили смертельний вірус, з них 3114 медиків
В уряді пояснили, що буде з карантином після 22 травня