Головний мінус Степанова - не відмінив медреформу Супрун, - політолог

Головний мінус Степанова - не відмінив медреформу Супрун, - політолог
Ексклюзив
Читать на русском

Олексій Якубін вважає, що Степанов буде використовувати в якості захисту контракт з Pfizer.

До міністра охорони здоров'я Максиму Степанову є ряд питання, але головною проблемою є те, що він не скасував так звану "медичну реформу Супрун". Про це в коментарі APnews розповів політолог Олексій Якубін.

"До Степанова є ряд питань. Наприклад, при ньому не відбулося перезавантаження так званої медичної реформи, яку ініціювали при Супрун. Це концептуальне питання, тому що, попри пандемію, медсистема формувалася не за принципом кількості ліжко-місць, а за принципом "гроші за пацієнта ї". В результаті ми в пандемію вступили зі скороченим кількістю лікарень. Пандемія по всьому світу показала, що медицина - це соціальне благо, право людини, а не просто послуга. При Степанова не відбулося скасування медреформи. Він не зміг зробити все, щоб зупинити медреформу. Крім проваленої вакцинації, у нас постійно є проблеми з лікарнями", - зазначив політолог.

За його словами, щоб залишитися на посаді міністра Степанов як захист буде використовувати рамкову угоду на поставку вакцин від COVID-19 з компанією Pfizer.

"Мені здається, що зараз Степанов намагається захиститися контрактів Pfizer. Ось цим рамковою угодою про 10 млн доз вакцини, хоча поки ніякої конкретики немає. Саме цей аргумент стане основним в його моделі захисту, щоб залишитися на посаді міністра", - пояснив Якубін.

Також він вважає, що Степанов може як свою перемогу використовувати прибули сьогодні вакцини в рамках глобальної ініціативи COVAX.

За його словами, у Зеленського будуть придивлятися до того, чи привезе Степанов 10 мільйонів доз Pfizer.

Як раніше повідомляв Apnews, народні депутати зібрали вже 120 підписів з 150 необхідних під проектом постанови про відсторонення міністра охорони здоров'я Максима Степанова.

Новини партнерів

США оголосили про додаткову військову допомогу Україні на 150 мільйонів доларів
Київ закликав релігійні громади призупинити богослужіння