Голова Нацполіції виступив проти легалізації зброї в Україні: "Зарано її довіряти людям"

Голова Нацполіції виступив проти легалізації зброї в Україні: "Зарано її довіряти людям"
Читать на русском

У 2020 році поліцейські вилучили з незаконного обігу понад 3 тис. одиниць вогнепальної зброї

Голова Нацполіції Ігор Клименко не підтримує легалізацію зброї в Україні. За його словами, на сьогоднішній день українцям ще рано її довіряти.

Про це APnews пише з посиланням на його заяву в інтерв'ю "Українським Новинам".

"За 2020 рік ми вилучили з незаконного обігу понад 3 тис. одиниць вогнепальної зброї. Поки ми не наведемо порядок з нелегальною зброєю, в тому числі це стосується і гранат, і вибухівки, я вважаю, що занадто рано нашим громадянам довіряти вогнепальну зброю", - наголосив він.

Водночас вказав, що іноді носить з собою табельну зброю - Форт-17.

Також Ігор Климено зазначив, що сподівається, що у 2021 році будуть внесені зміни в закон "Про Національну поліції", які дозволять поліцейським застосовувати електрошокери. Зазначив, що у порівнянні зі зброєю, летальність випадків застосування електрошокерів практично дорівнює нулю.

"Якщо порівнювати з тією зброєю, яка була на озброєнні Національної поліції, а це зброя 50-70 років минулого століття, то вона має майже 100% летальні наслідки. Після цього, ми перейшли на інші автомати і пістолети. Ця зброя вже була не такою летальною. Потім були помпові рушниці, у яких летальність теж невисока. І наступний етап - електрошокери. У минулому році ми закупили 200 штук. Летальність практично дорівнює нулю", - пояснив голова Нацполіції.

APnews також писав, що в Україні хочуть врегулювати обіг зброї.

Новини партнерів

Зоряний українець домовився про контракт з новим клубом і залишиться в НБА
У Швейцарії 42 людини поскаржилися на побічні реакції після вакцини від COVID-19, п'ятеро - померли