Голова КСУ до Ради: Створюйте такі закони, щоб не звертатися до суду

Голова КСУ до Ради: Створюйте такі закони, щоб не звертатися до суду
Читать на русском

Він зазначив, що зараз Зеленський, вимагаючи відставки суддів КСУ, хоче взяти на себе відповідальність за неконституційну справу.

Голова Конституційного суду повідомив, що їх "закидали" поданнями про неконституційність законів. Він наголосив, що парламентарям варто приймати такі закони, щоб потім не звертатись з ними до Конституційного суду.

Про це APnews повідомляє з посиланням заяву Олександра Тупицького на брифінгу.

"Дивуватися немає чому. Але ми ж бачимо ці закони. Створюйте такі закони, щоб не зверталися до Конституційного суду. Нас закидали поданнями. Закон ще не зміг прожити місяця, а вже подання до КСУ. Треба щось змінювати, або робити реформу і фільтри, бо так неможливо. Ми не в змозі в такій кількості розглядати ті подання", - наголосив Олександр Тупицький.

В той же час наголосив, що зараз Зеленський, вимагаючи відставки суддів КСУ, хоче взяти на себе відповідальність за неконституційну справу. Проте очільник КСУ наголосив, що Президентові не варто залучати до цього парламент.

"Навіщо залучати парламент в таку неконституційну справу! Одна особа взяла на себе відповідальність, це ініціатива президента. Але не треба підв’язувати колективну відповідальність. Він хоче перетворити КСУ на Палату Верховного суду - це варіант, але для недоразвитих країн. Можна з Палати створити Конституційний суд, але не можна з суду зробити палату - це звуження", - сказав голова КСУ.

Читайте також:

Новини партнерів

НАЗК назвало п'ять "щасливих чиновників", яких не покарають за брехню в декларації через КСУ
Ситник призначений незаконно директором НАБУ, але це було необхідно - глава КСУ