Голова Єврокомісії підтвердила намір виділити Україні €1,2 млрд допомоги

Голова Єврокомісії підтвердила намір виділити Україні €1,2 млрд допомоги
Читать на русском

600 млн євро можуть перерахувати вже найближчим часом.

Європейський союз має намір надати Україні 1,2 млрд євро матеріальної допомоги. Таке рішення було ухвалено на тлі загрози вторгнення Росії.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн. Європейська комісія розраховує, що Рада та Європейський парламент ухвалять цей надзвичайний пакет якнайшвидше. За її словами, перший транш на 600 млн євро можуть перерахувати вже найближчим часом.

"ЄС підтримує Україну. Ми тверді у своїй рішучості. Я оголошую про новий пакет фінансової допомоги, що складається з екстрених кредитів та грантів, для підтримки України у середньостроковій та довгостроковій перспективі", - повідомила вона.

Фон дер Ляйєн додала, що незабаром планується "почати роботу над другою ще більшою програмою підтримки в галузі модернізації".

"Єврокомісія майже подвоїла двосторонню допомогу Україні у грантах цього року, ще 120 млн євро буде виділено. Ця підтримка зміцнить зусилля України щодо державного будівництва та підвищення стійкості", - повідомила голова Єврокомісії, наголосивши, що ЄС продовжить інвестувати у майбутнє України.

Варто зазначити, що згідно з інвестиційним планом, на це мають виділити понад 6 млрд євро.

Новини партнерів

Посольство Франції офіційно спростувало інформацію про евакуацію своїх дипломатів з України
Минулого року на дорогах сталось понад 5000 "п’яних ДТП": майже половина - з жертвами