Голландські ЗМІ: Санкції Зеленського проти Медведчука дратують Росію

Голландські ЗМІ: Санкції Зеленського проти Медведчука дратують Росію
Читать на русском

Журналісти підкреслюють, що така поведінка Зеленського, укупі з санкціями, які були введені проти опозиційних політиків і закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, не могли не викликати роздратування Москви.

Президент України Володимир Зеленський, всього за кілька тижнів перетворився на політика, який намагається торгувати антиросійською позицією на Заході. Про це пише голландське видання Raamoprusland.

Журналісти підкреслюють, що така поведінка Зеленського, укупі з санкціями, які були введені проти опозиційних політиків, зокрема, голови політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктора Медведчука, закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZiK, не могли не викликати роздратування Москви.

"З центристської, балансуючої фігури він (Зеленський - ред.) за кілька тижнів перетворився на типового ворожого Москві східноєвропейського політика, який намагається торгувати антиросійською позицією на Заході – тобто робить рівно те, що робив перед 2008 роком Саакашвілі і що так дратує Росію. У Москви має виникнути бажання показати йому, що у такого повороту і у нападу на її друзів всередині України (санкції проти Медведчука) є своя ціна, яка в залежності від обставин може висловитися навіть у більш серйозній загрозі", - зазначає видання.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал – "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони запровадити санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і Zik.

За останні 2 місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували більше 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

Рубрика "Погляди» не модерується редакцією. Редакція не поділяє позиції блогерів і не несе відповідальності за достовірність викладених ними фактів і позицій.

Новини партнерів

У Чернігівській області під час навчальних стрибків загинув рятувальник-парашутист
"Боролися, як на війні": Степанов констатував вихід України з третьої хвилі пандемії