Глухий кут. Іран вимагає визнати "людську помилку" причиною авіакатастрофи з літаком МАУ

Глухий кут. Іран вимагає визнати "людську помилку" причиною авіакатастрофи з літаком МАУ
Ексклюзив
Читать на русском

На думку політолога, наразі невідомо, чи досягнуть МЗС України та Ірану консенсусу.

Ситуація з авіакатастрофою в Ірані зайшла в глухий кут, адже переговори між Міністерствами закордонних справ України та Ірану йшли непослідовно, а певний рівень недовіри дедалі зростав.

Про це в ексклюзивному коментарі APnews розповів політолог-міжнародник Андрій Бузаров.

У середу, 15 квітня, до МЗС України з Ірану надійшов проект меморандуму про взаєморозуміння.

Документ зобов'язує Україну і сім'ї загиблих громадян, які були на борту літака, збитого над Тегераном, відмовитися від свого права на подальший розгляд справи через суд та визнати причиною катастрофи «людську помилку».

За словами Бузарова, сьогодні МЗС України такі пропозиції не розглядає належним чином.

"На сьогодні ситуація з літаком в Ірані взагалі зайшла в глухий кут, тому що спочатку переговори між міністерствами закордонних справ України та Ірану йшли непослідовно. Дуже багато було політизації цієї ситуації і, зокрема, навколо "чорних ящиків". Мені здається, що був певний рівень недовіри. Те, що ми бачимо зараз - це причина тієї недовіри, відсутності комунікації на належному рівні, яка була лише у перші тижні трагедії", - наголосив політолог.

Він також зазначив, що наразі складно сказати, чи досягнути сторони консенсусу, адже правоохоронні органи України не мають достовірної інформації про те, ким була випущена ракета та що приховують "чорні ящики".

"На сьогоднішній день для родичів загиблих українців принципово важливо дізнатися причини авіакатастрофи. Незважаючи на те, що ми розуміємо, що ракета кимось була випущена, ніхто не має доступу до цієї людини. Правоохоронні органи не мають доступу до людини, яка прийняла рішення про збиття літака. Також невідомі мотиви.

Наступне питання - це сума компенсації. На сьогоднішній день різні цифри звучали, але узгодженої суми компенсації немає. Також потрібно нарешті домогтися розуміння з приводу "чорних ящиків"", - резюмував Бузаров.

Політолог вважає, що це не остаточний варіант меморандуму, враховуючи скільки "прогалин" існує в розумінні ситуації. Натомість, Україна має розглянути меморандум, тому що це один з етапів переговорного процесу.

"Я думаю, меморандум ще будуть переробляти. Буде довге з'ясування взаємин між двома країнами", - зазначив він.

Як повідомляв APnews, розшифровка "чорних ящиків" збитого літака МАУ відкладається через пандемію.

Новини партнерів

Перший заступник мера спростував свій арешт, а Кличко заявив, що нікого покривати не буде
Могилу закопували люди в скафандрах: як ховали ченця Києво-Печерської Лаври, який нібито не хворів Covid-19