Глава Пентагону Ллойд Остін в Києві заявив, що війну на Донбасі почала Росія

Глава Пентагону Ллойд Остін в Києві заявив, що війну на Донбасі почала Росія
Читать на русском

Міністр оборони Штатів підтвердив підтримку українському суверенітету.

Міністр оборони США Ллойд Остін під час візиту до Києва назвав Росію відповідальною за війну на Донбасі. Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву глави Пентагону під час брифінгу з міністром оборони України Андрієм Тараном.

За словами Остіна, саме Росія відповідає за бойові дії, бо вона почала агресію, а зараз перешкоджає мирному врегулюванню конфлікту. Також він заявив, що підтримка Штатами українського суверенітету "непохитна".

"Давайте чітко говорити, що Росія почала цю війну. І Росія є тим каменем, який перешкоджає мирному врегулюванню. Вони почали порушувати територіальну цілісність і суверенітет України. Ми будемо зі свого боку робити все можливе, щоб підтримати Україну, розвивати її здібності щодо захисту її територіальної цілісності і недоторканності", - заявив Остін.

Також глава Пентагону зазначив, що США "засуджують окупацію Криму", а також закликають Росію зупинити війну на сході і не розхитувати стабільність в чорноморському регіоні. Також Остін закликав росіян "зупинити кібератаки проти США, їх союзників і партнерів".

Міністр оборони Сполучених Штатів додав, що США продовжить надавати Україні необхідну підтримку в конфлікті з Росією. Зокрема, мова йде про зміцнення партнерства в Чорноморському регіоні, щоб "протидіяти дестабілізуючим діям Росії".

Раніше APnews повідомляв, що глава Пентагону прибув до України для зустрічі зі своїм колегою Андрієм Тараном, а також з президентом Володимиром Зеленським. Мета його візиту, за словами самого Остіна, підтримати Україну.

Новини партнерів

У Польщі перекинувся автобус з нелегалами, водія-українця затримали
Кабмін має отримати право призначати директора ДБР, але Рада затягує з цим питанням – адвокат