
Сергій Томіленко нагадав, що члени Нацради з питань ТБ та радіомовлення призначаються владою
Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко вважає, що Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення не підходить для контролю онлайн-медіа через політичну заангажованість й недовіри з боку журналістів.
Мова про це йде в матеріалі APnews "Закон про медіа очима журналістів: Інформаційна диктатура чи ліцензія на правду?".
За його словами, в законопроекті "Про медіа" прописана так звана добровільна реєстрація медіа, але її відсутність не позбавляє від штрафів та інших санкцій з боку регулятора.
"Це ослаблення ні про що. У суспільстві підміняється дискусія, тому що очевидно, що розвиток нових медіа, Інтернету та онлайн-медіа досягло таких масштабів, що виникає питання регулювання онлайн-контенту, але це регулювання має відбуватися дуже акуратно. При цьому Регулятор повинен бути політично незалежним та діяти виключно в інтересах суспільства. В Україні не створено такого медіарегулатора, тому й виникає питання, що Нацрада не підходить для контролю за онлайн-медіа за визначенням", - заявив глава НСЖУ.
При цьому він вказав, що члени Нацради призначаються президентом та українським парламентом, тому вони чутливі до політичної ситуації в країні, а не суспільної.
"У цьому році президент Зеленський і профільний комітет, де домінують "слуги народу" своїми указами та голосуваннями вже визнали, що вони незадоволені роботою Нацради за минулий рік. Якщо є факт, що влада по документах й по позиції не приймає звіт та незадоволена, тоді чому журналісти повинні бути впевнені, що Нацрада буде працювати коректно", - підсумував Томіленко.
Як раніше повідомляв APnews, Верховна Рада визнала незадовільною роботу Нацради з питань ТБ та радіомовлення за минулий рік.