Глава НБУ Смолій розповів, хто та як на нього "політично тиснув"

Глава НБУ Смолій розповів, хто та як на нього "політично тиснув"
Читать на русском

Яків Смолій вважає, що народні депутати хотіли зірвати співпрацю з МВФ

Керівник Національного банку України Яків Смолій, який оголосив про свою відставку, заявив, що вважає політичним тиском проект постанови про оцінку діяльності голови НБУ, судові позови та рішення, а також подання щодо відповідності Конституції так званого антиколомойского закону. Про це повідомляє APnews з посиланням на заяву Смолія під час онлайн-зустрічі з бізнесом, передає "Інтерфакс-Україна".

"Таким чином народні депутати хочуть зірвати співпрацю з МВФ - лише затвердження цього закону було маяком нашої поточної програми (...), - а також хочуть" допомогти "в боротьбі за "ПриватБанк", - зазначив Смолій.

За його словами, критика Нацбанку з боку Ради НБУ та спроба дискредитувати главою Ради Богданом Данилишиним також є тиском.

"Ми бачимо пряму політичну вмотивованість позицій та рішень деяких окремих членів Ради НБУ, зокрема голови. Я нагадаю, що голова Ради неодноразово публічно висловлював свої позиції по переговорах з колишніми власниками "ПриватБанку", де-факто про повернення їм уже здорового банку, держава докапіталізувала", - вказав глава НБУ.

Крім того, він нагадав про відмову вносити до порядку денного засідання Ради НБУ продовження повноважень голови правління Нацбанку Олега Чурія. Також Смолій повідомив, що після його відставки зобов'язання глави правління НБУ виконуватиме Катерина Рожкова, якщо не призначать нового главу.

Читайте також:

Як повідомляв APnews раніше, голова Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення у середу, 1 липня.

Новини партнерів

Фігурантка секс-скандалу Клітіна записала нове дивне відео в купальнику
Головні любителі штрафів: у Києві поліція припаркувалась на забороненому для цього місці