Глава МЗС Німеччини заявила, що безпека України залежить від успішності нормандських переговорів

Глава МЗС Німеччини заявила, що безпека України залежить від успішності нормандських переговорів
Читать на русском

Вона також пригрозила РФ "ефективними заходами" у разі агресивних дій проти України

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що зараз триває робота над поверненням до нормандського формату, тому що успішні переговори – це найважливіша гарантія безпеки України.

Про це вона повідомила італійській газеті La Stampa.

Міністр закордонних справ Німеччини повідомила, що зараз вона працює зі своїм французьким колегою Жан-Івом Ле Дріаном над поверненням до переговорів у нормандському форматі:

“Зрозуміло, що немає рішення щодо безпеки в Європі без Європи. Єдиний вихід із кризи – через діалог. Саме тому зараз триває співпраця з міністром закордонних справ Франції, щоб повернутися до переговорів у нормандському форматі. Ситуація на кордоні України викликає занепокоєння, не має бути жодної подальшої ескалації. Успішні переговори – це найважливіша гарантія безпеки України”, – заявила Анналена Бербок.

Також глава МЗС Німеччини згадала зростання цін на енергоносії та газ у Європі, заявивши про “загальноєвропейські ефективні заходи” проти Росії у разі агресивних дій:

“Якщо Росія використовуватиме енергію як зброю або здійснить подальші агресивні дії проти України, ми працюватимемо разом із нашими європейськими партнерами над вживанням ефективних заходів”, - наголосила вона.

У понеділок, 10 січня, у Женеві (Швейцарія) відбудеться зустріч першого заступника держсекретаря США Уенді Шермана та заступника глави МЗС РФ Сергія Рябкова. У центрі переговорів буде дислокація російських військ на кордоні України та вимога Москви гарантій безпеки від НАТО.

Раніше APnews також повідомляв, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія зараз "приставила пістолет до голови України", що ускладнює переговори між двома країнами, а значить досягти прогресу буде складно.

Новини партнерів

У Волинській області під час спортивних змагань помер депутат облради
Путін заявив, що в Казахстані використовувалися "майданні технології"