Глава МЗС Британії заявила, що на Росію в Україні чекають "новий Афганістан" та "Чечня"

Глава МЗС Британії заявила, що на Росію в Україні чекають "новий Афганістан" та "Чечня"
Читать на русском

Великобританія підготувала новий пакет санкцій проти фінансового сектора Росії.

У разі вторгнення Росії в Україну на росіян чекають "новий Афганістан" та "Чечня". Таку заяву зробила голова МЗС Великої Британії Елізабет Трасс. Про це APnews повідомляє з посиланням на виступ Трас в австралійському Сіднеї під час виступу в аналітичному центрі Lowy Institute.

За її словами, англійці готують санкції, які зможуть "сильно вплинути" на російський фінансовий сектор, якщо вторгнення справді відбудеться. Такий же сигнал Москва повинна була отримати і після засідання Ради НАТО-Росія - будь-яке вторгнення в Україну призведе до величезних наслідків.

"Кремль не засвоїв уроків історії - там мріють про відновлення Радянського союзу або свого роду "Великої Росії" через поділ території на основі етнічної приналежності чи мови. Вони стверджують, що хочуть стабільності, але працюють над створенням загрози та дестабілізації інших. Саме тому ми наполегливо закликаємо Путіна утриматися та відступити з України до того, як він зробить величезну стратегічну помилку", - заявила Трасс.

Також вона заявила, що Україна є країною із давньою історією, яка вже переживала вторгнення різних сил. Окремо вона зазначила, що українці постраждали від штучно створеного Радянським союзом голоду.​

"Вторгнення лише призведе до скрутного становища, як ми знаємо з радянсько-афганської війни або конфлікту в Чечні", - наголосила Трасс.

Раніше APnews повідомляв, що в МЗС Росії зробили заяву, що відносини зі США підійшли до "небезпечної критичної межі".

Новини партнерів

Виведення військ НАТО з Болгарії та Румунії: РФ змушує США у світі до письмових договорів - політолог
Офіс Генпрокурора оскаржив запобіжний захід Порошенку, просять утримання під вартою