Глава МЗС Австрії відмовився від пропозиції Лаврова відвідати Крим

Глава МЗС Австрії відмовився від пропозиції Лаврова відвідати Крим
Читать на русском

Разом з тим Шалленберг підтвердив, що Австрія все ще сподівається на відновлення відносин між Брюсселем і Москвою

Міністр закордонних справ Австрії Олександр Шалленберг "ввічливо" відмовився від пропозиції його колеги з Росії Сергія Лаврова відвідати Крим, заявивши про захист територіальної цілісності півострова.

Про це він заявив на спільній пресконференції глав МЗС Австрії та РФ, передає APnews.

Сьогодні, 25 серпня, у Відні (Австрія) відбулася двостороння зустріч міністрів закордонних справ Австрії та Росії, де глави відомств обговорили розбіжності щодо Криму і російського опозиціонера Олексія Навального.

Глава МЗС Австрії запевнив Сергія Лаврова, що територіальна цілісність Криму буде як і раніше захищатися.

Своєю чергою представник уряду Росії Сергій Лавров емоційно відреагував на участь Шалленберга на "Кримській платформі", яка відбулася цього понеділка, 23 серпня, в Києві. За його словами, саміт був "несправжньою подією", на відміну від його церемонії покладання вінків на Шварценбергплаці.

Також Лавров намагався запросити Шалленберга на Кримський півострів, однак глава МЗС Австрії вирішив "ввічливо" відмовитися:

"Наша позиція з приводу незаконної анексії Криму не нова і не є дивною. Вона міцна як скеля, і наші російські партнери знають це", - сказав він.

Разом з тим міністр підтвердив, що Австрія все ще сподівається на відновлення відносин між Брюсселем і Москвою. Він закликав до негайного звільнення Навального з в'язниці, засуджуючи дії Кремля:

"Для Австрії як "гордого члена ЄС" особливо болісно те, що відносини між Брюсселем і Москвою зараз знаходяться на низькому рівні. Але навіть якщо дві країни часто знаходяться на іншому березі річки, міст між нами ще не зламаний", - підсумував Шалленберг.

Раніше APnews також повідомляв, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи реакцію Росії на саміт "Кримської платформи", заявив, що у неї істеричні реакції на цей захід.

Новини партнерів

У захопленому талібами Афганістані чекають на евакуацію ще близько 90 українців – МЗС
Україна виграла 8 медалей в перший день Паралімпіади в Токіо