Глава МОН пояснив скорочення фінансування освіти в Україні "зарплатною операційною різницею"

Глава МОН пояснив скорочення фінансування освіти в Україні "зарплатною операційною різницею"
Читать на русском

При цьому, Сергій Шкарлет заявив, що видатки на освіту на 2021 рік, що запланували у першому читанні, були найбільшими з 2012 року.

Різниця між видатками на освіту у першому і другому читанні проекту держбюджету на 2021 рік становить півмільярда гривень. При цьому, в освіти майже нічого не забирали, тому що ці кошти є "операційною різницею у виплаті зарплат освітянам", оскільки її підвищення перенесли.

Про це заявив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в інтерв’ю "UA:Українське радіо", передає APnews.

"Бюджет освіти на 2021 рік у першому читанні був найбільший з 2012 року. Ми отримали плюс 50-100% по всіх показниках, статтях і субвенціях. Ті скорочення, які відбулись між першим і другим читанням, залежать виключно не від того, що в нас забрали кошти. А від того, що мінімальна заробітна плата з 1 липня була перенесена на 1 грудня. Тобто це операційна різниця.

В освіти майже нічого не забрали. Забрали 500 мільйонів, тобто капітальні видатки. Але я впевнений, що впродовж 2021 року зможемо дещо надолужити ці речі, певним чином перерозподілити бюджет і ми за це будемо боротись", - наголосив Шкарлет.

За його словами, з 1 січня буде зростання заробітних плат освітян на 20%, а у порівнянні з 1 квітня 2020-го року, станом на 1 грудня 2021 року, буде в цілому зростання на 30%.

"На сьогодні ми розіслати всім центральним органам виконавчої влади певні кошти, які забезпечують 20% зростання (ред. – зарплат) медиків, які працюють в системі освіти і науки. І з профспілками абсолютно повна співпраця в частині поступового збільшення коштів на оплату праці", - зауважив глава МОН.

Як повідомляв APnews, у МОН пояснили, як будуть працювати школи під час локдауна в січні.

Новини партнерів

Кріштіану Роналду назвали найкращим футболістом XXI століття
У Миколаєві затримали наркодилера, якого "здала" поліції власниця зйомної квартири