Глава КСУ заявив, що не вніс будинок в Криму в декларацію, бо не визнає його російським

Глава КСУ заявив, що не вніс будинок в Криму в декларацію, бо не визнає його російським
Читать на русском

Тупицький сказав, що він з 2018 року "нев’їздний" на територію Криму. Також на нього у РФ завели кримінальну справу.

Голова Конституційного суду Олександр Тупицький пояснив скандал із земельною ділянкою, яку придбав у вже анексованому Криму за законами РФ. Він сказав, що не вніс його до декларації, бо не знав, яким чином потрібно подати таку свою власність.

Про це APnews повідомляє з посиланням на його заяву під час брифінгу.

За словами Тупицького, того договору “купівлі-продажу” насправді не було, таким чином юристи просто поділили ділянки між ним та його сусідом Рисятовим.

“Отримана ділянка приватизувалася ще за часів до анексії Криму. Були українські кадастри, а коли відбулась анексія, на них наклалися російські кадастри і відбулось змішування кордонів. Ця проблема виникла не тільки у мене. В мене вже тоді стояв будинок, а сусід будував. І виникли проблеми в розмежуванні.

Працювали над цим питанням юристи. У 2018 був правочин. Напевно, юристи нічого іншого не придумали, як врегулювати питання розмежування шляхом створення договору “куплі-продажу”, - пояснив суддя.

Та заявив, що з того ж року він нев’їздний на територію Криму. Також на нього у РФ завели кримінальну справу.

“Я суддя-доповідач по справі по територіальній цілісності нашої країни, по мені порушена справа у РФ. І на будинок ,і на земельну ділянку введені економічні санкції. Не було ніякого ні договору, ні дарування. Були обставини, які потрібно було вирішувати. За законами РФ, будинок за таких обставин можуть знести. Ніхто розбиратися не буде. Тим паче, що у відношенні мене порушена кримінальна справа”, - сказав Тупицький.

Та зазначив, що не вніс будинок до реєстру, бо “не знав, як це зробити”.

“Я не вніс його в реєстр, бо до цього часу не знаю, як це зробити. Я не визнаю Крим російським. Але ж є обставини, не від мене залежні. У декларацію потрібно вносити відповідні відомості про ділянку: яка вона, де вона, кадастровий номер, її оцінка і так далі. Вносити те, що ти не визнаєш - це різне. Я почитав різні думки юристів щодо цього - вони різні. Єдина моя провина, що я не звернувся до органів НАЗК, щоб вони роз’яснили, як мені це зробити. Але як юрист я знаю, що вони навряд чи мені щось пояснили”, - наголосив Тупицький.

Нагадаємо, APnews писав, що голова КСУ придбав у Криму земельну ділянку за законами РФ та не задекларував її.

Новини партнерів

Ситник призначений незаконно директором НАБУ, але це було необхідно - глава КСУ
Під КСУ раптово приїхав Вакарчук і зробив селфі на тлі протестів