"Гірше, ніж думали": генсек ООН попередив про катастрофічні зміни клімату

"Гірше, ніж думали": генсек ООН попередив про катастрофічні зміни клімату
Читать на русском

Зміни клімату є причиною нинішніх масштабних і частих стихійних лих.

Опублікований звіт групи "Об'єднані в науці 2021" показав, що зміна клімату все сильніше вражає планету. Генеральний секретар ООН Антоніо Гутерріш, коментуючи звіт, заявив, що порушення клімату і нашої планети вже гірше, ніж передбачалося і нинішні стихійні лиха безпосередньо з цим пов'язані.

Про це APnews повідомляє з посиланням на відеозвернення генсека ООН.

Як вдалося встановити дослідникам, рівень моря піднявся на 20 сантиметрів (8 дюймів) з 1900 по 2018 рік. Що стосується середніх температур, то вони піднялися щонайменше на 1,06 градуси Цельсію (1,9 градуси за Фаренгейтом) в порівнянні з доіндустріальними рівнями.

Це викликає нинішні стихійні лиха, включаючи лісові пожежі у Європі та Сибіру, ​​повені в Німеччині та спекотні хвилі в США і Канаді.

"Порушення клімату і нашої планети вже гірше, ніж ми думали, і воно рухається швидше, ніж передбачалося. Ми продовжуємо знищувати те, від чого залежимо на Землі", - сказав Гутерріш.

У звіті фахівців сказано, що утримування тенденції потепління не більше ніж на 1,5 градуса має вирішальне значення для запобігання найгіршим наслідкам зміни клімату. І це вимагатиме скорочення глобальних викидів вдвічі до 2030 року, і уряди не досягли цього. Гутерріш наголосив, що зараз світ далекий від досягнення цілей 5-річної Паризької угоди.

Раніше APnews повідомляв, через зміни клімату в Україні вже почалися проблеми з нестачею води там, де проблем з цим ніколи не було.

Новини партнерів

Арестович допустив, що Україна може силою повернути Донбас за 3-5 доби, "якщо Путін захворіє"
Українцям, які опинилися у полоні Кремля, виплатять по 100000 гривень – МінТОТ